Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Čeká vás příchod nového člena rodiny a tápete, jak prát věci pro miminko?

Post date:

Author:

Category:

Přečtěte si šest jednoduchých zásad, které je třeba dodržovat při praní dětského oblečení. Naučíte se, na jakou teplotu prát oblečení a také to, jaký prací prostředek používat.

Novorozenci mají několikanásobně tenčí pokožku než dospělí. Je velmi citlivá na změny a různé chemikálie. Proto je třeba ji dostatečně hydratovat a chránit před různorodými vnějšími vlivy již od prvního dne, počínaje praním oblečení ve vhodném prostředku.

Před prvním použitím oblečení vyperte

Obecně se doporučuje vyprat všechny věci, které jste pro miminko koupili nebo dostali. Nové oblečení může být ještě z výroby nasáklé chemickými látkami, barvivy nebo pokryté nečistotami z distribuce a skladování.

Dalším cílem praní je i změkčit tvrdý materiál, který může citlivou dětskou pokožku nepříjemně dráždit. Po praní přidejte jedno máchání navíc, abyste důkladně odstranili všechny zbytky pracího prostředku.

Kromě dupaček, overalů a bodíček vyperte povlečení do postýlky, deku do kočárku a první autosedačky, textilní hračky i polštářek do postýlky.

Dětské oblečení neperte v ruce, protože se vám nejen nikdy nepodaří dostatečně zbavit vyprané oblečení pracího prostředku, ale ani neodstraníte všechny nečistoty a bakterie.

Pozor na alergie a ekzémy

Dětská pokožka je velmi jemná a tenká, často náchylná na tvorbu ekzémů a alergií. Imunita miminka se vyvíjí postupně, a proto i malé množství zbytků chemie a alergenů může způsobit alergickou reakci. Pozor si dejte při barevném a tmavém oblečení, které obsahuje více chemikálií a barviv. Pokud máte možnost, raději volte světlé barvy oblečení.

Alergie se mohou projevit v podobě suché pokožky, tvorby suchých a červených flíčků na obličeji, hrudníku nebo zádech, tvorby puchýřků, slzení očí nebo až dokonce problémů s dýcháním.

Dětské oblečení perte odděleně

Pro delikátnost dětského oblečení se doporučuje oddělit ho při praní od ostatních věcí. Některé silně znečištěné oděvy je třeba vyprat se změkčovadlem nebo silným odstraňovačem skvrn, které se nedoporučují používat při praní dětského oblečení. Rozhodně nemíchejte dětské oblečení s ručníky, se záclonami, s ložním prádlem nebo s pracovními kombinézami.

Prací prostředek pro děti a alergiky

Při praní dětského oblečení volte prací prostředky, které jsou určeny přesně na to. Poznáte je podle nápisu „pro citlivou pokožku“ nebo „sensitive“. Tyto prací prostředky jsou obvykle bez parfemace a barviv.

Právě pro lidi s citlivou pokožkou a malé děti je zde Persil Sensitive, speciálně vyvinutý a dermatologicky testovaný prací prostředek, který je díky svému složení šetrný k pokožce. Obsahuje pouze přírodní ingredience bez barviv a konzervantů a doplňuje ho hypoalergenní parfém s jemnou vůní Aloe Vera. Účinně odstraňuje skvrny, a přitom zanechává prádlo dlouhodobě svěží a čisté. Svou kvalitou a jemným složením se těší velké oblibě mezi spotřebiteli, což potvrzuje i fakt, že Persil Sensitive je jedničkou na českém trhu v segmentu pracích prostředků pro citlivou pokožku *

Vhodná teplota praní

Nejideálnějším materiálem pro novorozence je 100% bavlna nebo bambusové vlákno. Před praním nezapomeňte zkontrolovat ikonky, které vám napoví, na jakou teplotu máte oblečení prát. Většinu dětského oblečení se doporučuje prát na 40 °C, protože už při této teplotě zahubíte většinu běžných bakterií a plísní.

Abyste zahubili roztoče, doporučuje se teplota praní 60 °C. Látkové pleny a spodní prádlo perte na 90 °C. Naše mámy dokonce látkové pleny vyvařovaly, aby je důkladně vyčistily a zbavily se i fekálních bakterií.

Nezapomeňte oblečení vyžehlit

Na závěr nezapomeňte každý kousek, který bude vaše miminko nosit, vyžehlit. I když se to může zdát jako žrout času, při žehlení se zbavíte všech zbývajících mikrobů a bakterií, které mohly zůstat v oblečení vašeho miminka. Oblečení pod horkým vzduchem změkne, což lahodí jemné pokožce prcka, který se v něm bude cítit pohodlně. Důležité je pořádně přežehlit i dětské látkové pleny.

Pokud si chcete ušetřit čas a máte v domácnosti sušičku, neváhejte ji využít.

* Persil Sensitive je nejprodávanější prací prostředek pro citlivou pokožku na celém trhu SR, na základě reportovaných dat společnosti Nielsen RMS pro kategorii detergenty, segment Sensitive, za 12 měsíční období končící v březnu 2021.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!