Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

4 základní věci, které byste si měli ujasnit, než koupíte první kočárek

Post date:

Author:

Category:

Zatímco některé ženy vystřídaly kočárků tolik, že by je nespočítaly na prstech jedné ruky, jiné si zatím kočárkománií neprošly, a proto si při výběru prvního kousku neví rady. Nabídka je ohromná a každý jednotlivý model nabízí tak trochu jiné parametry. My jsme se zaměřili na základní vlastnosti – udělejte si v nich jasno a zjednodušte si nákup.

1. Hluboký, sportovní, nebo kombinovaný?

Když se miminko narodí, potřebuje efektivní ochranu proti vnějším vlivům. Před slunečními paprsky, větrem i chladem spolehlivě chrání hluboká korba. Jenomže když dítko trochu povyroste a začne se zajímat o dění kolem sebe, nadejde čas pro sportovní kočárek. Pokud se tedy za pár měsíců nechystáte na další kolo nákupu, vyřešte to šalamounsky – kombinovaným kočárkem.

2. Možnost nasazení autosedačky

Některé dětské kočárky umožňují nasazení autosedačky na podvozek namísto hluboké korby. Danou funkci ocení každý rodič, který s kočárkem často cestuje autem a nechce miminko budit, když v autosedačce usne.

3. Směr jízdy

Zatímco u hlubokých kočárků je poloha dítěte stejná (vždy na něj vidíte), sportovní kočárky se vyrábí ve dvou variantách – s možností sezení ve směru i v protisměru jízdy. Podle odborníků jsou lepší pro zdravý vývoj kočárky se sezením v protisměru. Studie (např. University of Dundee z r. 2008) prokázaly, že menší děti ocení, když mohou lépe komunikovat s rodičem. Když dítko na rodiče vidí, není ve stresu a rychleji usíná. Modely se sezením ve směru jízdy jsou proto vhodné až pro děti ve věku kolem 2 let a starší.

4. Pohodlné ovládání a manipulace

Mezi hlavní kritéria výběru dětského kočárku patří také způsob, jakým se daný model ovládá. Pokud již nyní bezpečně víte, že budete většinu času při vožení používat druhou ruku na nějakou další činnost (např. v ní ponesete tašku nebo povedete starší dítě za ruku), rozhodně si ohlídejte, zda je daný model dobře ovladatelný jednou rukou.

To hlavní už víte, se zbytkem vám jistě ochotně poradí zkušený prodejce. Hluboké, sportovní, kombinované, ale také dětské kočárky pro panenky a veškeré další příslušenství pro dítě zakoupíte z pohodlí domova v eshopu bambino.cz.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!