Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Luxusní dekorace pro vaši zahradu aneb vybíráme zahradní fontánu

Post date:

Author:

Category:

Hledáte něco hezkého, co ozdobí vaší zahradu?

Vytvořte si útulný prostor, kde budete moci relaxovat u zurčící vody.

Pořiďte si stylovou zahradní fontánu, která celou zahradu pozvedne.

Fontána je dekorativní prvek zahradní architektury, kterým můžete zásadně pozměnit vzhled celé zahrady. Majitelé zahrad si je oblíbili díky jejich relaxačním a uklidňujícím účinkům. Ostatně dokážete si představit něco lepšího než šumící vodu, která přímo pohladí vaše pocuchané nervy?

Pokud si vyberete vhodnou zahradní fontánu, kterou správně nainstalujete, vytvoříte ze své obyčejné zahrady oázu klidu, kde si skvěle odpočinete a přijdete na jiné myšlenky. Výběr fontány rozhodně nepodceňujte, protože chcete, aby vám vydržela mnoho let a ne jen jednu sezónu.

Na co se zaměřit při výběru fontány?

Začněte svým finančním rozpočtem, do kterého začleníte i nákup vhodné fontány. Dále najděte vhodné místo, kde hodláte kašnu nainstalovat a zjistěte si, jestli se tam dá vůbec přivést voda. Bez přívodu vody by vám totiž fontána byla k ničemu.

Je lepší být připravený předem a přípojku na vodu si vybudovat dříve, než půjdete koupit zahradní fontánu. Neméně důležitým faktorem je, aby fontána ladila s okolím a působila estetickým dojmem. Velikost fontány přizpůsobte zahradě, neboť příliš velká bude v menší zahradě rušivým elementem a naopak malá nebude skoro vidět.

Jaký materiál se používá na výrobu fontán?

Jedním z nejpoužívanějších materiálů pro výrobu zahradních fontán je syntetická pryskyřice neboli polyresin. Mezi jeho nejlepší vlastnosti patří vynikající odolnost, dlouhá životnost a nerozbitnost. Fontána z polyresinu tak snadno odolá povětrnostním vlivům a neuškodí jí venkovní podmínky.

Výrobky z polyresinu mohou projít mnoha povrchovými i barevnými úpravami, takže pak mohou vypadat, jako když jsou ze dřeva, mramoru, žuly či kamene.

Díky těmto vlastnostem se z polyresinu stal dokonalý materiál pro zahradní dekorace. Vedle syntetické pryskyřice se samozřejmě používají i tradiční čistě přírodní materiály, k těm patří kámen, dřevo nebo bambus. Narazit můžete i na keramické fontány, ale s těmi musíte zacházet velmi opatrně, protože i malé ťuknutí může být velký malér.

Údržba zahradní fontány

Přestože si spousta lidí myslí, že stačí jen fontánu zabudovat a tím jejich starost končí, jsou na omylu. Bez správné údržby by fontána brzy přestala fungovat. Naštěstí však tato jednoduchá zařízení nejsou náročná na údržbu, takže si vystačíte jen s minimálními povinnostmi.

Nejčastější závadou bývá omezený průtok vody, za což může ucpaný sací koš čerpadla, který budete muset občas vyčistit, pokud možno pravidelně. Dalším problémem bývá špinavá nebo zelená voda, na to trpí kašny, v nichž voda cirkuluje jen minimálně či vůbec.

Pokud máte malou fontánu či kašnu, je dobré jednou za čas vyměnit vodu, u těch větších se dají použít různé chemické prostředky, přímo určené pro tyto účely. Důležité je, aby použitý přípravek neohrožoval životní prostředí. Zejména nesmí škodit zvířatům, protože musíte počítat s tím, že se z takové fontány mohou napít nejen volně žijící ptáci, ale klidně i váš domácí mazlíček.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz