Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Péče o pleť v zimě není náročná. Jen musíte vědět, jak na to

Post date:

Author:

Category:

Zimu máme rády, jen jsme z ní trochu v rozpacích, protože je trochu tvrdá k pleti. Po celý rok pokožku hýčkáme, aby se její stav prudce zhoršil po první vlně mrazíků… Kombinace suchého vzduchu v přetopených místnostech a chladného venkovního vzduchu udělá své. Bohužel ne každá žena ví, jak se vypořádat s rychlým vysoušením, svěděním, pnutím, praskáním a zčervenáním kůže.   Jste na tom podobně a marně hledáte zaručený recept na příkladnou péči o pleť v zimním období? Tady ho máte. Není zač.

Vyměňte kosmetiku

Zřejmě vás nepřekvapí, že ochrana pokožky před následky chladného počasí vyžaduje jiné kosmetické přípravky, než jaké používáte po zbytek roku. Vašim nelepším přítelem se stane kosmetika pro suchou pokožku. Znamenitou volbou jsou produkty francouzské značky Bioderma, které jsou k dostání ve výhodném balení.

Kosmetické krémy na suchou pokožku Atoderm jsou hustší a obsahují více výživných látek. Produkty zmíněné Biodermy využívají unikátní komplexy, které biologicky obnovují přirozenou funkci hydrolipidického filmu.

Peeling jen občas

Šetrný peeling není sám o sobě špatný nápad, a to ani v zimě, kdy je pokožka suchá a přecitlivělá. Kúra však nesmí probíhat příliš často – jednou za dva až tři týdny je tak akorát. Přílišné obrušování vede k narušení přirozené ochranné bariéry pokožky.

Preferujte sprchování před horkou koupelí

Nemusíte nic vysvětlovat. Lázeň, ze které stoupá pára, je tou nejlepší odměnou po náročném dni. Jenomže když se z mrazu přemístíte rovnou do vany s horkou vodou, vaše kůže zažije pořádný šok. Dermatologové upozorňují, že delší koupel zhoršuje stav pokožky, a je proto zdravější nahradit ji sprchováním. Pokud si relax ve voňavých bublinkách přesto neodepřete, nezapomeňte alespoň na důkladnou vyživující péči po koupeli.

Pozor na ostré sluneční paprsky

Ochrana před UV zářením je na pořadu dne především v létě – o to zrádnější však umí sluníčko být v zimě, a to především ve vyšších nadmořských výškách. Nechcete-li se vrátit z lyžovačky se spáleným obličejem, vezměte si s sebou kvalitní opalovací krém. Kromě toho, že vaši pleť ochrání před UV zářením, poslouží jako prevence ztráty přirozené vlhkosti.

Ruce si zaslouží zvýšenou pozornost

Některé části těla v zimě trpí více než ostatní. Nejsmutnější pohled je na vysušené a popraskané ruce, které mnohdy neochrání ani teplé rukavice. Účinnou ochranu neposkytují ani běžné krémy – musíte vytáhnout větší kalibr v podobě krému na suchou pokožku.

Držte vnitřní teplotu na přijatelných hodnotách

Když na okno zaklepe zima, snažíme se z topení dostat maximum. Mějte však na paměti, že optimální teplota v místnostech nepřekračuje 20 °C. V přetopeném prostředí je velmi suchý vzduch, který má na kondici pokožky velmi špatný vliv.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!