Sobota, 10 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Ať i vaše dítě píše úkoly na správné židli. Poradíme, co při výběru zohlednit

Post date:

Author:

Category:

Máte doma malého, velkého školáka? Pak jste mu určitě pořídili do dětského pokoje stůl, na kterém bude psát úkoly. A ke stolu patří židle. Nabízí se však otázka, jaká dětská židle je ta správná pro psaní domácích úkolů?

Hlavně maminky si uvědomují, že židle u kuchyňského stolu nebo jídelní židle není zrovna vhodná pro malé prvňáčky či druháčky. Je třeba hledat jiné řešení. Naštěstí existuje několik druhů dětských židlí, mezi nimiž se nachází i takzvané rostoucí židle čili polohovatelné židle, které mají nastavitelnou plochu pro sezení i nastavitelnou výšku. Takzvané rostoucí dětské židle jsou pro dítě naprosto skvělé. Abyste si však domů nepřinesli nekvalitní kousek, poradíme vám, co při výběru zohledňovat. 

Jaké má vaše dítě fyzické dispozice?

Samozřejmě rostoucí židličky nejsou jedinými židlemi, které jsou vhodné pro malé školáky a které budou sloužit pro psaní úkolů. Najdete i jiné, po designové stránce dokonalé židle. Vždy však zohledňujte fyzické dispozice dítěte. Ať už vybíráte rostoucí židli nebo dětskou židli obyčejnou k psacímu stolu, vždycky se na židli podívejte z pohledu dítěte. Pokud je židle velká a mohutná, je třeba si zodpovědět otázku, zdali bude dítě schopné si ji přitáhnout? Židle nikdy nesmí být překážkou v samostatnosti dítěte. Neměla by být těžká, ale ani příliš lehká, hlavně musí být pevná, ať na ní dítě nevrávorá. 

Kde bude dítě psát úkoly?

Než se vydáte do obchodu hledat ideální židli pro vaše dítě, zodpovězte si otázku, kde bude dítě psát úkoly. Budou psát u jídelního stolu, kde je bude mít maminka pod dohledem? Nebo budou psát úkoly ve svém pokoji u psacího stolu? 

V jídelně a v pokoji se nachází dva rozdílné stoly různých velikostí a různé výšky, k nimž nelze koupit stejnou židli. Zodpovězte si proto výše uvedené otázky, díky kterým bude vybírání ideální dětské židle pro psaní úkolů zase o něco snazší. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!