Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Úprava vody v domácnosti

Post date:

Author:

Category:

Člověk by si pomyslel, že otočí-li kohoutkem, poteče mu čistá a pitná voda. Inu – mělo by to tak být, ale ne vždy to souhlasí. To vám mohou potvrdit i lidé, u nichž byla ve vodě nalezená bakterie ohrožující život člověka. Voda je pro výskyt mikroorganismů, kde patří i některé bakterie ideálním prostředím.

I když bakterie najdete spíš ve vodách čerpaných ze studní (hlavně blízko hnojišť a polí) najdou se i v pitné vodě v domácnostech. Nejčastěji se jedná o koliformní bakterie. Nicméně to by bylo na dvoustránkový článek, proto se zaměříme pouze na to, jak vodu v domácnostech upravit tak, aby se člověk nemusel ničeho obávat.

Vyberte správný filtr

Víc než bakterie (voda je pravidelně kontrolována – nebo měla by) ohrožují vodu v domácnostech její tvrdost, někdy je příliš chlorovaná a jindy železitá. Voda je přitom naprostý základ, bez kterého se neobejdeme. Mnoho lidí z důvodu, že nemá doma chutnou vodu, volí jako pitnou variantu – vodu balenou.

Samozřejmě, že z kohoutku teče pitná voda, ale mnohdy skutečně vůbec nechutná i když je označována za zdravotně nezávadnou. Jsou oblasti, kde je voda měkká, pak oblasti, kde je voda tvrdá, železitá či chlorovaná. Ideálním řešením je úpravna pro odstranění železa i tvrdosti vody, která se instaluje na domovní přívod vody.

Filtrační konvice

Jenže filtry se dělí dle toho, co mají napravovat – bakterie, železitost, dusičnany, chlor apod. Levnější variantou jsou pak konvice opatřené filtrem, kde si vodu filtrujete pouze na pití a vaření. Konvice se vyrábějí většinou na 2l ale seženete i na 3,5 l a více. I zde vybíráte konvici s filtrem dle toho, co chcete řešit. Při větším počtu lidí se pak především v letním období vyplatí koupit barel s pitnou vodou, kde voda automaticky putuje přes filtr.

Komplexní řešení však přináší filtry, které se montují třeba před bojler, k automatické pračce, v koupelně, na vodovodní potrubí atd. Vždy podle toho, co hodláte řešit.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!