Čtvrtek, 2 července, 2020
- Komerční sdělení -

Zvláštní houba Cordyceps odstraňuje únavu

Post date:

Author:

Category:

Cordyceps je rod parazitických hub, který roste na larvách hmyzu. Když tyto houby napadnou svého hostitele, nahradí jeho tkáň a vyklíčí dlouhé, štíhlé stonky, které rostou mimo tělo hostitele. Tyto zbytky hmyzu a hub byly po staletí ručně sbírány, sušeny a používány v tradiční čínské medicíně k léčbě únavy, nemocí či onemocnění ledvin. To ale není vše. Co víc byste o této houbě měli vědět?

Cordyceps při boji proti únavě

Ačkoliv existuje více než 400 objevených druhů houby Cordyceps, pouze u dvou byl zkoumán účinek na lidské zdraví. Tyto dva druhy začínají být čím dál více populární, protože jsou z mnoha důvodů ve zdravotnictví velkým přínosem. Pokud si připadáte slabí a unavení, houba Cordyceps je jednou z nejlepších možností, která vám pomůže proti únavě bojovat. Posiluje obranyschopnost organismu a dodává vitalitu, navíc podporuje psychickou a fyzickou odolnost. 

Cordyceps jako antioxidant

Vědci tvrdí, že Cordyceps má silné protizánětlivé a antioxidační účinky, což může pomoci zabránit nebo léčit vysoký krevní tlak. Mnoho z těchto výhod bylo přičítáno sloučenině známé jako kordycepin, která je v molekulárním složení podobná adenosinu. Stejně jako adenosin se zdá, že Cordycepin je schopen uvolnit krevní cévy, zlepšit krevní oběh a snížit krevní tlak.

Jaké by mohly být účinky houby Cordyceps do budoucna?

Ačkoliv houby Cordyceps vykazují slibné účinky v mnoha oblastech, je zapotřebí více výzkumů, než odborníci mohou vydat jakákoliv další doporučení.

Cordyceps má potenciál zlepšit zdraví srdce a bojovat se záněty, rakovinou, cukrovkou a stárnutím. 

Dále bylo zjištěno, že houby během cvičení potenciálně zvyšují spotřebu energie a kyslíku. Což nám pomáhá při hubnutí. 

Jak houbu Cordyceps užívat?

Pokud se rozhodnete užívat houbu Cordyceps ve formě doplňků, ujistěte se, že pocházejí z důvěryhodného zdroje. V současné době neexistuje shoda mezi lékárníky ohledně dávkování, které by lidé měli brát, aby mohli sklízet své potenciální přínosy pro zdraví. Můžeme tak jen doufat, že se v příštích několika letech dozvíme více o této záhadné houbě Cordyceps.

Kvalitní cordyceps můžete zakoupit v eshopu Energie života.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Proč se „zahnízdit“ na Žižkově?

Porod vlastního potomka a tudíž založení skutečné rodiny patří k významnému okamžiku v životě ženy. Nejenže už nikdy nebude nic jako dřív,...

Cestování po Česku? Navštívit Karlštejn by měl jednou za život každý!

A nejvhodnější čas je právě letos, protože letošní rok patří výletům po Česku. Už víte, kam vyrazíte s rodinou o prázdninách? Místem, které...

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlůžovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z...