Pátek, 14 srpna, 2020
- Komerční sdělení -

Jdete na pohřeb? Nezapomeňte na smuteční květiny

Post date:

Author:

Category:

Jdete na pohřeb? Nezapomeňte na smuteční květiny

Podle tradic spojených s pohřební kulturou se u nás pro uctění památky zesnulého přináší na poslední rozloučení květiny. Existují ale různé druhy smutečních květin a vazeb, které můžete zvolit podle toho, v jakém vztahu jste s příbuzným byli, kde chcete květiny umístit a kolik chcete investovat. Přečtěte si proto našeho přehledného průvodce výběrem a zjistěte, jaké květiny můžete zvolit.

Pokud pohřeb zařizujete, pohřební služba vám pravděpodobně nabídne také služby spojené s objednáním a dodání květin na obřad. Každá smuteční síň má buď květinářství přímo v areálu, nebo má domluvenou spolupráci s květinářstvím, které se na smuteční vazby specializuje, proto není problém smuteční vazby objednat a dodat přímo na místo obřadu.

Smuteční věnce

Smuteční věnce pořizuje na pohřeb většinou nejbližší rodina, někdy se na smuteční věnec ale složí také kamarádi nebo kolegové, kteří se chtějí společně rozloučit se zesnulým. Existují smuteční kytice, které jsou určené k položení před rakev nebo přímo na ni a mohou se vyrábět nejen z čerstvých květin, ale také z  květin umělých. Tyto věnce se pak mohou nechat položené na hrobě delší dobu.

Smuteční kytice

Smuteční hosté často přináší na pohřeb smuteční kytice, které mohou být velké a výrazné, ale i velmi jednoduché. Záleží na tom, jaký vztah měli hosté k zemřelému a také kolik chtěli do květin investovat. Květiny by v tomto případě měly být vždy živé a měl by jich být sudý počet. Nejčastěji se používají lilie, růže, kaly nebo karafiáty, je možné ale zvolit jakoukoli květinu, která bude uvázaná decentně a bez zbytečných extravagancí.

Etiketa na pohřbu

Pokud chcete zesnulého přinést smuteční věnec, mějte na paměti, že je třeba jej dodat na místo ještě před obřadem, aby byl dostatek času květiny naaranžovat. Ideální je domluvit se s rodinou, která zařizuje pohřeb, jak a kdy květiny na místo dodat. Rodina má vždy instrukce od pohřební služby, která pomůže zajistit hladký průběh obřadu, dekorace i etiketu.

Pokud se pohřbu účastníte a přinášíte smuteční květiny ve vazbě, pak existují dva způsoby, jak květiny předat. Nejčastěji se položí k rakvi zemřelého ještě před pohřbem. Pokud se jedná o pohřeb do země, pak je možné také vhodit symbolicky květinu po obřadu do hrobu se spuštěnou rakví. Vždy ale nezapomeňte s rodinou zesnulého zkonzultovat, který ze způsobů je vhodný, abyste poté zbytečně nenarušovali průběh pohřbu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Kočárek, který perfektně slouží malým i velkým

Máte představu, v jakém kočárku budete vozit svého nejmenšího? Pokud ano, tak je to jen dobře, protože právě kočárek je základní výbavou pro...

Plánujeme svatbu krok po kroku

Došlo v nedávné době k zasnoubení? Pak není dobré otálet! Člověk se musí pustit do plánování svatby hned, co je o ruku...

Co je to kolagen a jaké jsou jeho přínosy?

Dodejte svým vlasům potřebný kolagen. Vaše klouby kolagen potřebují, dodejte jim ho. To neustále slýcháme z televizních reklam. Je sice pravdou, že...