Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Pracovní obuv vám dopřeje komfort i bezpečí

Post date:

Author:

Category:

Každá profese si žádá odlišnou pracovní obuv. Zatímco v některých případech vám postačí boty, které si na nohy berete i při běžném nošení, u jiných zaměstnání je třeba sáhnout po modelu se speciální vlastností. Zajímá vás, jaké všechny typy existují a jaké boty se tak hodí právě pro vás?

Na internetu i v obchodě

Nejprve si řekněme něco k výběru bot obecně. V dnešní době máte prakticky dvě možnosti pro nákup pracovní obuvi. Buď si je můžete pohodlně objednat z internetu nebo využít služeb některé z kamenných poboček. Obchody specializované na pracovní oděvy a obuv přitom najdete spíše ve větších městech. Pokud tak nemáte tu možnost, symbolizuje objednání jednodušší variantu.

Při této možnosti si nezapomeňte dávat pozor na pečlivý výběr. Vždy se informujte o konkrétních vlastnostech obuvi a ujistěte se, že budou pro vaši práci dostačující. Vodítkem mohou být i recenze ostatních zákazníků. A velkou roli pochopitelně hraje i výběr správné velikosti. Rozhodně nevsázejte na to, že si koupíte takovou velikost, jako jste už někdy u nějaké jiné obuvi měli. Při objednávání z internetu se vyplatí si pro jistotu vše přeměřit.

Postup je přitom jednoduchý. Stačí si chodidlem stoupnout na list papíru a udělat na něm dvě značky. Jednu tam, kde vám začíná palec a druhou tam, kde končí pata. Následně již jen s pomocí pravítka nebo metru změříte vzdálenost a rázem získáte takzvanou délku stélky. A právě tou se budete následně řídit ve velikostních tabulkách konkrétní obuvi.

Pracovní obuv pro hasiče i automechaniky

Nyní přichází na řadu konkrétní výběr pracovní obuvi podle toho, jaké nároky si na tento kousek kladete. Pracovní boty totiž mohou disponovat řadou speciálních funkcí, které vám zajistí bezpečnost při práci. Sháníte boty odolné vysokým nebo naopak extrémně nízkým teplotám? V tom případě čtěte dále.

Máte problém, že ve stávající pracovní obuvi nedokážete vydržet? Přečtěte si v TOMTO článku, co můžete dělat.

Proti vlhkosti

Pokud se každodenně potýkáte s prací ve vlhkém prostředí, jistě oceníte obuv, která je vůči tomuto faktoru odolná. Taková pracovní obuv přitom bývá zhotovena ze speciálního materiálu, který nedovolí vodě propustnost skrz speciální membránu. Určitým typem takové obuvi přitom mohou být i klasické holínky. Ty se hodí nejen ve vlhkém prostředí, ale i v případě, že pracujete v přírodě a nechcete zbytečně ušpinit své pracovní oblečení.

Obuv s antistatickou funkcí

Druhou možnost symbolizuje obuv s antistatickou úpravou. Ta je vhodná pro všechny osoby pracující v blízkosti elektrického proudu. Každý model přitom může zajišťovat jinak vysoký stupeň ochrany. Takové boty bývají zhotoveny ze syntetických materiálů a doplněny o popsanou speciální vlastnost. Často v jejich popisu najdete i ocelovou tužinku ve špičce, která slouží k tomu, aby zabránila možnému nebezpečí z pádu předmětu na vaše končetiny.

Do mrazivých i horkých teplot

Pracujete v extrémně chladných nebo naopak horkých teplotách? V tom případě vsaďte na speciální obuv, která vás vůči okolním nepříznivým podmínkám ochrání. Obuv vhodná do chladného prostředí disponuje určitým zateplením. Vždy si přitom ověřte, do kolika stupňů jsou boty vhodné.

Pracovní obuv schopná ustát vysoké teploty najde své uplatnění zejména u požárníků nebo pracovníků ve sklářském nebo třeba slévárenském průmyslu. Materiál těchto bot je speciálně upraven tak, aby se v případě vysokých teplot nezačal ihned rozpouštět a poskytl vám tak potřebné bezpečí.

S ochranou proti pořezání

Při časté manipulaci s motorovou pilou nebo dalšími nástroji můžete ocenit obuv, která vás ochrání proti pořezáním. Uvnitř takových bot je umístěna speciální vrstva, o kterou by se případná pila zastavila a neprostoupila by tak až k vaší kůži.

Pro automechaniky

Poslední varianta, kterou si představíme, je pracovní obuv pro automechaniky. Takové boty disponují speciálním materiálem odolným vůči nejrůznějším motorovým olejům nebo pohonným hmotám. Pokud se s těmito látkami setkáváte často, měl by tento model zaujímat své místo ve vaší výbavě.

Máte přehled o tom, na jaké pracovní oděvy a doplňky máte od svého zaměstnavatele nárok? Poradí vám TENTO článek.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!