Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Pablo Picasso a kubismus

Post date:

Author:

Category:

Pablo Picasso byl zakladatelem kubismu. Narodil se ve španělské Malaze. Jeho otec byl slavný malíř a kurátor v muzeu. Picasso už jako malý projevoval zájem o kresbu.

Věnoval se také olejové malbě. Studoval na Akademii umění v Madridu. Stal se známou osobností, kterou uznávali umělci po celém světě.

Jeho kubistické období bylo ve znamení obrazů, které symbolizovaly barevnost a výraznost barev. Kubistické obrazy mají zvláštní tvary a důležitá je zde geometrie postav.

Slavný je obraz Avignonské slečny, který vyvolal velkou kontroverzi. Snažil se svému dílu dát jasnou definici a posouvat jeho hranice. Rozmanitost jeho tvorby signalizoval obraz Guernica. Byl odrazem válečné doby, která poznamenala pochmurnost té doby.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!