Středa, 30 listopadu, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Parkoviště letiště Praha – Lepší než nejistota

Post date:

Author:

Category:

Většina z nás jistě zaregistrovala konflikt mezi řidiči taxi služby a Uberu a začala raději vyhledávat parkoviště letiště Praha, aby se krizi vyhnula. Všichni chceme v poklidu odletět a nedělat si s ničím starosti.

Konflikt

Napřed něco krátce k problému, který se u letiště vyskytl. O službě Uber jste už určitě slyšeli. Lidé se svým vlastním autem fungují trochu jako taxi a dovezou vás na místo. Protože s vámi auto sdílejí a jde o pouhý přivýdělek, je služba o mnoho levnější. Je tedy hojně využívána domácími i zahraničními turisty.

Proč zrovna letiště?

Taková konkurence se samozřejmě taxikářům nelíbí, vození lidí je jejich obživa, tudíž mají vyšší ceny. Moc jim ani nepomáhá nepoctivost některých členů, kteří prosluli dlouhými zajížďkami Prahou, aby ze zákazníka vyždímali co nejvíce peněz. Proč ovšem o tom mluvit v souvislosti s letištěm? Protože zde je hlavní jádro konfliktu a v posledních měsících se tu konalo několik taxikářských protestů včetně blokace silnice.

Důvod

Důvod, proč je letiště ohniskem sporu, je zřejmý. Tudy do Čech přicestovávají davy turistů, které samozřejmě raději využijí služeb taxi, než aby jezdili hromadnou dopravou, v níž nebudou rozumět ani slovu. Jenomže mnoho turistů zná Uber ze své země a ví, že se na něj může více spolehnout a je i levnější. Proto taxikářům utíká mnoho zákazníků, což je hlavní problém. Proto se uchylují k demonstracím.

Parkoviště letiště Praha – Vlastní auto

Proč se ovšem něčím takovým zabývat? Má to jednoduchý důvod. Spoléhat na odvoz taxíkem nebo Uberem může být dost ošemetné. Třeba zrovna se o chystané demonstraci nedozvíte a najednou nebudete vědět, jak se dostat na letiště. Je lepší přijet a odjet vlastním autem. Že je to komplikované s parkováním? Bývalo – dnes je vše o mnoho jednodušší.

Souboj parkovišť

Ano, i parkoviště už si dnes konkurují. Vznikl mezi nimi regulérní konkurenční boj o přilákání zákazníka. Nechat někde na bezpečném místě čtrnáct dní auto je čím dál tím snazší. Pojďme se podívat na hlavní benefity tohoto boje o zákazníka.

  • Cena – Cena jde vždy jako první zákonitě dolů. Našli jste parkoviště, které nabízí pronájem za třikrát menší cenu než to předchozí? Ještě nejásejte, může jít jen o typickou marketingovou hříčku a této třetinové ceny dosáhnete až po zakoupení místa na dva měsíce. Může se ovšem lišit i servis.
  • Ostraha – Nikdo nechce přijet a zjistit, že jeho auto mu během cest někdo poškodil nebo rovnou ukradl. Ví to i provozovatelé parkovišť, takže vaše auto bude stráženo se vší péčí. Někde vám nabízejí kromě vrátného například i fyzickou ostrahu a kamerový systém, jinde zůstávají jen u tradiční ostrahy.
  • Objednání – V klidu si z domova objednejte své parkovací místo. Můžete i rovnou zaplatit kartou. K tomu navíc aspoň zjistíte skutečnou cenu, třeba už budete mít nárok na nějakou slevu a najednou vás toto parkoviště vyjde lépe než jiné.
  • Dovoz – Parkoviště bývají několik kilometrů vzdálena od letiště. Je to logické. Nemůžete parkovat vedle přistávací dráhy. Nicméně když přijedete autem, tak se přece nechcete plahočit s kufry s parkoviště. Některá parkoviště vám nabízejí odvoz minibusy zdarma pro vaše maximální pohodlí.

Vyplatí se to?

Na tuto otázku vám každý odpoví jinak. Ovšem já neznám člověka, který by si stěžoval, že zbytečně jel k letišti autem. Spíše převládají pozitivní reakce, protože měl cestující o starost méně. I když to vyjde o něco dráž než cesta autobusem, ve výsledku vynaložených peněz litovat nebudete.

O zajímavém způsobu parkování u letiště a jeho cenách si přečtěte tady. Dobrý článek na toto téma je také zde.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!