Zdraví 

Letní nástrahy

E-zena.cz on Facebook
  • 11
    Shares

Čekají nás krásné letní teplé večery které lákají na procházky, ale i sportování. Bohužel s tím jsou spojené i nepříjemné věci jako jsou například štípance od všudepřítomného hmyzu.

Hmyzí bodnutí dokáže člověka pěkve otrávit

Častými projevy komářího, včelího i jiného bodnutí je svědění i možný otok. Kdo je na takovéto štípnutí alergický tak tam hrozí rychlá alergická reakce. Postižené místo je proto nutno co nejrychleji ošetřit. V případě bodnutí včely je pravděpodobné, že žihadlo zůstalo v kůži a je zapotřebí vyndat, nejlépe pinzetou. Zvláště u malých dětí dbejte na to, aby štípanec nerozškrábaly. Mnohdy může dojít k infekci, jejíž léčba ja pak daleko komplikovanější než štípanec.

První pomoc

Spolehlivě poslouží chladivé gely, které blokují blokují účinek histaminu způsobující nepříjemné pocity. Dejte si pozor i na včelu v limonádě. Pokud vás štípne do jazyka, raději okamžitě vyhledejte lékaře. Při alergické reakci může dojít k zadušení.

Co nám dávaly naše babičky na štípance to můžeme vyzkoušet i my. Asi nejznámější je ocet, cibule, citron. Ale také tvaroh a bílý jogurt.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

 

 

Related posts