Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Obranyschopnost organismu: záhada nebo cvičená opička?

Post date:

Author:

Category:

Obranyschopnost člověka není žádná věda. A i když se to do jisté míry jeví jako záhada, ve výsledku se jedná spíše o cvičnou opičku. Aby však poslouchala na slovo, musíme ji dodávat tu správnou potravu a popíjet domácí sirupy (například rakytníkový sirup). A samozřejmě vypěstovat si i jisté návyky, které, když si je osvojíme, obranyschopnost organismu bude skutečně pevná jako rytířské brnění.

Trénujeme imunitu

Pokud máte první krok, tedy stravu, v pořádku, můžete se posunout dále a zkoušet na sobě různé techniky nebo přípravky, které vám mohou pomoci obranyschopnost zlepšit a trochu si ji “vycvičit”, aby vás příště nachlazení obešlo obloukem.

Mnoho lidí nedá dopustit na saunování. Střídání tepla a chladu pomáhá tělu produkovat více bílých krvinek, které jsou v boji proti nemocem zásadní. Podobný efekt má v zimě plavání ve venkovním bazénu nebo chladná sprcha po ránu.

Pro tělo je zásadní spánek. Dopřejte si alespoň osm hodin spánku denně, spěte ve vyvětrané a čisté místnosti s teplotou kolem 18°. Spolu s tím se pokuste dostatečně odpočívat a vyhýbat se stresu, co to jde. Unavené a takto oslabené tělo je k nemocem náchylnější.

Vhodné doplňky stravy

Nelze však všechny doplňky stravy házet do jednoho pytle. Některé z nich mají skutečně na obranyschopnost vliv a jejich konzumováním si pomůžete ke zdravějšímu životu.

V první řadě jsou důležitá probiotika. Ačkoli se vliv střevní mikroflóry na organismus stále zkoumá, již teď víme, že jsou zásadní pro udržování rovnováhy v těle a působí pozitivně nejen na psychické zdraví.

Hned po vitaminu C je důležitý také vitamin D, který tělo získává zejména ze slunečních paprsků, a právě v zimě a období krátkých dnů je třeba jej doplňovat, např. ve formě kapek.

Nesmíme také zapomenout na omega 3- mastné kyseliny, které najdete v rybím oleji nebo ve lněném semínku.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!