Pondělí, 28 září, 2020
- Komerční sdělení -

Kvalitní vinotéka je základem pro skladování vína

Post date:

Author:

Category:

Koupili jste si domů vynikající vybrané víno například Premier Wines & Spirits? Ovšem už po pár dnech ponechání v lednici nemá tak výraznou a ovocnou vůni a chuť, jako při degustaci? Je to jednoduché. Na vině je nevhodné skladování.

Správné skladování kvalitního vína je základ

Stejně, jako je nutné ovoce a zeleninu uložit do lednice na správné místo, stejně, jako například neuložíte do lednice vedle sebe maso a mléčné výrobky, tak stejně tak je nutné správně skladovat víno. A nezáleží na tom, zda se jedná o růžové, červené nebo bílé víno.

Základy skladování vína

Víno musí být uskladněno na tmavém, chladném místě, ideálně při teplotě do 11°C a vlhkosti kolem 65 %. Už z tohoto pohledu je lednice naprosto nevhodná. V lednici se totiž pohybuje teplota od 0°C do 8°C a vlhkost kolem 70 – 80 %. Jedinou podmínku, kterou tedy lednice splňuje, je tma, což ale logicky kvalitnímu vínu nestačí.

Ideální je kvalitní vinotéka

Abyste kvalitní víno Premier Wines & Spirits uchovali správně a abyste si za každých okolností mohli vychutnat jeho plnou, ovocnou, svěží chuť, budete potřebovat vinotéku. Bude vám stačit úplně obyčejná.

Ta vám umožní nastavit si přesně takovou teplotu a vlhkost, která vínu vyhovuje. Ideální je do spodní části vinotéky ukládat vína bílá a nahoru vína červená. Většina moderních vinoték disponuje více možnostmi chlazení. Dražší modely jsou opatřeny také nádržkou na vodu.

Vychutnejte si i vy kvalitní vína Premier Wines & Spirits v jejich plnosti a kráse. Zjistíte, že jsou to vína té nejvyšší kvality a jakosti. Doslova se vám rozplynou v ústech a zanechají za sebou jemný závoj ovocných tónů a hřejivého léta. Více informací o vínech Premier Wines & Spirits se dozvíte zde.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...