Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

4 věci, které nesmíte podcenit během rekonstrukce bytu

Post date:

Author:

Category:

Rekonstrukce je ve většině případů spojena s notnou dávkou stresu. Snažíme se, aby šly práce hladce, kontrolujeme řemeslníky, zařizujeme nezbytnosti, dokonce zařízení typu sedací vak nebo rozkládací pohovka necháváme chvíli ladem. V tomto rozpoložení se často zapomene na základní věci. Na co si dát pozor?

Dodržet svůj původní plán, nebo jej alternovat?

Během rekonstrukce se naplno ponořujeme do světa bydlení a do bytového designu. Možná tak zjistíme, že původně navrhované řešení není ideální. Nebojte se proto měnit jednotlivé prvky domova tak, aby byl výsledek skutečně nejlepší variantou. Například fototapety na zeď jsou trendy i praktické, protože díky nim nemusíte každý rok místnost malovat. Byla by škoda se o tuto vymoženost připravit. Do větších místností se hodí paravány, a to zejména do studentského pokoje. Sledujte aktuální trendy.

Rozpočet je klíčová věc

Stará se o stavební práce ve vašem bytě samostatná firma, nebo provádíte rekonstrukci bydlení svépomocí? Stále musíte mít na paměti, že rozpočet by se neměl překročit. S firmou jste smluvně vázáni a navýšení rozpočtu by se konat nemělo. Ještě to stejné dodržet v případě stavby svépomocí a můžete si gratulovat.

Máte pojištění?

Ohledně stavebních prací je nutno kontaktovat nejen bytové družstvo, ale v mnoha případech také stavební úřad. Pro změnu nosné zdi budete potřebovat stavební povolení. Je ale ještě jedna instituce, kterou je dobré před začátkem prací kontaktovat: pojištění je v době rekonstrukce jako měkký polštář.

Faktor času

Samozřejmě finanční faktor je nejdůležitější. Faktor času ale také významně promlouvá do celkové podoby rekonstrukce. Snažte se, aby na sebe řemeslné práce dobře navazovaly. Nutnost platit si náhradní bydlení a čekat na další životní etapu by měla být co nejkratší. Když se práce příliš vlečou, mohou mezitím zdražit i stavební součásti.

Rekonstrukce by měla být časově co možná nejkratším obdobím.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!