Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

POCIT TĚŽKÝCH NOHOU NENÍ JEN LETNÍ ZÁLEŽITOSTÍ. JAK O SVÉ NOHY PEČOVAT CELOROČNĚ?

Post date:

Author:

Category:

Až 78 % žen a 55 % mužů starších 60 let trápí pocit těžkých a unavených nohou nebo hemoroidy. Problém se však nevyhýbá ani mladším generacím, kdy jím trpí až 6 z 10 lidí ve věku nad 40 let. Jednou z nejčastějších příčin je sedavé zaměstnání bez dostatečného množství pohybu. Otékání nohou nebo jejich mravenčení trápí i ty, kteří na nohou stojí příliš dlouho nebo pracují ve velmi teplém prostředí. Obtíže se však neobjevují pouze v letních měsících. 

Přestože se příznaky přes zimu většinou zmírňují, nepodceňujte je. Jejich zanedbáním totiž často dochází k rozvinutí chronických žilních potíží, které je důležité zachytit co nejdříve. Jedině tak lze zastavit, nebo alespoň výrazně oddálit přechod do dalších stadií tohoto onemocnění se závažnými zdravotními následky. 

Jak pečovat o své nohy včas, aby nedošlo „na nejhorší“?  

  • Dodržujte pitný režim a zařaďte pravidelnou fyzickou aktivitu (chůzi, plavání, jízdu na kole atd.).
  • Pokud jste obézní, pomůže vám snížení tělesné hmotnosti.
  • Při dlouhém sezení si podkládejte nohy a často je protahujte. Během spánku si je můžete podložit polštářem, podpoříte tak odtok krve z nohou.
  • Cirkulaci krve zlepší elastické bandáže nebo nošení kompresních elastických podkolenek, stehenních punčoch nebo punčochových kalhot. 
  • Na oteklá místa si můžete několikrát denně přikládat led nebo chladivé sáčky.
  • Pro chronickou žilní nedostatečnost je také typická snížená kvalita pokožky. Proto je nutno dbát na její hydrataci a bránit poruše její celistvosti. Vhodné je potírání kůže končetin krémy zvanými emolencia s obsahem močoviny.
  • Snižte také příjem soli v jídle. Sůl zadržuje vodu v těle, a tím pádem zvyšuje riziko vzniku otoků.

Tato tzv. režimová opatření tvoří základ konzervativní léčby chronického žilního onemocnění, přičemž některá z nich mají jen krátkodobý efekt. „Včasným užíváním přípravku Diozen je možné výrazně podpořit pevnost a pružnost žilních stěn, a tím oddálit nebo zpomalit rozvoj silnějších forem chronického žilního onemocnění,“ radí Soňa Porubská, generální ředitelka Zentiva CZ&SK. „Dodáváním přípravků jako je Diozen na trh Zentiva pomáhá pacientům předcházet nepříjemným těžším stadiím nemocí a ulehčovat jim v obtížích. Je pro nás důležité zajištovat pacientům dostupné a kvalitní přípravky, které jim významně pomohou zlepšit kvalitu života a přinesou jim komfort při každodenních úkonech,“ dodává Soňa Porubská. 

Diozen slouží k léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin a hemoroidů. Působí pozitivně na zpětný návrat krve v žilním systému. Omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek. Léčivou látkou je diosmin v mikronizované formě. Balení Diozen obsahuje 30, 60 nebo 120 tablet. A k dostání je ve vybraných lékárnách. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje diosminum micronisatum. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Více informací na www.cevy-zily.cz.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!