Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Klasické sedací soupravy přinesou nádech starých časů do vaší domácnosti

Post date:

Author:

Category:

V dnešní době se mnohem častěji ukazují na trhu různé trendy a produkty, které se dynamicky vracejí zpátky do minulosti a berou si z ní jen to nejlepší. Pochopitelně také v nábytku takové trendy lze najít a klasické sedací soupravy jsou jedním z typických příkladů. Určitě si vzpomenete na desítky filmů, kde jste mohli vídávat naprosto typické sedací soupravy. A právě k těm se dneska vrátíme.

Klasické sedací soupravy… proč jsou „klasické“?

Pod pojmem klasické si můžete představit vlastně celou řadu jiných pojmů, které dynamicky definují to stejné. Můžete jim například říkat i historické, nebo retro. Klasické jsou ale specifické tím, že sahají ještě o kousek dál. Zatím co retro nábytek by se odvíjel někdy v době posledních padesáti let minulého století, tak klasické sedací soupravy nabízí design z dob vzestupu společenského života na úrovni.

Jaké typické rysy klasické sedací soupravy mají?

Klasické sedací soupravy mají spoustu naprosto typických rysů. Jedním z těch nejzákladnějších je už na první pohled zřejmé polstrování. Zatím co dnešní moderní sedačky mají polstrování víceméně nevýrazné, tak klasické sedací soupravy mají polstrování vždy nějakým způsobem zdobené. Může jít například o prošitý vzor tvořící „naducané“ části, nebo také o kovové piny. Ty se používají hlavně u sedaček z kůže.

Každá sedačka navíc mívá takzvanou područku. To znamená, že má sedátko a jeho polstrovaná část lehký přesah přes rozměry sedačky. To je například velice dobrou ochranou před otlačeninami na spodní straně stehen. Vedle těchto spíše „detailů“ ale většinou klasické sedací soupravy poznáte zkrátka na první pohled. Hraje se zde na mnohem kulatější a splývavější rozměry. A to jak opěrátka, tak i sedačky nebo bočnic. Moderní styl se naopak ubírá k pevně vymezeným hranám.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!