Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Proč si vybrat právě whey protein?

Post date:

Author:

Category:

O proteiny se nejvíce zajímají ti, kteří chtějí budovat svaly a potřebují dostatek energie při svých aktivitách. Tyto složky stravy se však skvěle uplatní i při tvoření vyváženého jídelníčku. Whey nebo také syrovátkový protein je aktuálně v kurzu – co všechno svým uživatelům může nabídnout?

Proteiny v zásadě dělíme na dvě skupiny: živočišné a rostlinné. Zatímco těm živočišným co do oblíbenosti ve fitkách a posilovnách dominuje právě syrovátka, z rostlinných je to například sojový nebo hrachový. Jde o dobrou volbu?

Co všechno umí whey protein

Syrovátka je známá jako zdroj velmi kvalitních bílkovin. V lidské stravě se však ve větší míře používá teprve v posledních desetiletích – dřív se syrovátka jako odpadní produkt spíše likvidovala. Ze známých proteinů se syrovátkový protein nejvíce podobá sójovému, nedosahuje však všech jeho kvalit. Syrovátkový protein obsahuje mimo jiné:

  • 41 – 98 % obsahu bílkovin na 100 g výrobku (podle zvoleného druhu)
  • nízký podíl tuku a laktózy
  • aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (neboli větvené aminokyseliny, BCAA-leucin, isoleucin a valin)
  • plné spektrum syrovátkových peptidů

Díky tomu pomáhá whey protein při budování svalů, zlepšení dusíkové bilance i při následné regeneraci svalů. Díky své extrémně rychlé vstřebatelnosti je ideální ke konzumaci ihned po výkonu, dodá tak vyčerpaným svalům potřebnou výživu a předejde ztrátě svalové hmoty.

Jak vybrat ideální produkt?

Pamatujte si, že čím více bílkovin je v proteinu obsaženo, tím vyšší bude i cena. Nejlevnější jsou syrovátkové koncentráty, následované syrovátkovými proteinovými izoláty a hydrolyzáty. Hydrolyzované proteiny patří mezi TOP produkty fitness výživy. Syrovátkový izolát je v nich enzymaticky naštěpen na dlouhé řetězce syrovátkových proteinů, které jsou pro náš organismus využitelné nejrychleji a nejlépe. Čím vyšší stupeň hydrolýzy bude produkt mít, tím vyšší bude jeho biologická využitelnost. Vyberou si tak fitness začátečníci i profesionální závodníci.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!