Středa, 30 září, 2020
- Komerční sdělení -

Proč si vybrat právě whey protein?

Post date:

Author:

Category:

O proteiny se nejvíce zajímají ti, kteří chtějí budovat svaly a potřebují dostatek energie při svých aktivitách. Tyto složky stravy se však skvěle uplatní i při tvoření vyváženého jídelníčku. Whey nebo také syrovátkový protein je aktuálně v kurzu – co všechno svým uživatelům může nabídnout?

Proteiny v zásadě dělíme na dvě skupiny: živočišné a rostlinné. Zatímco těm živočišným co do oblíbenosti ve fitkách a posilovnách dominuje právě syrovátka, z rostlinných je to například sojový nebo hrachový. Jde o dobrou volbu?

Co všechno umí whey protein

Syrovátka je známá jako zdroj velmi kvalitních bílkovin. V lidské stravě se však ve větší míře používá teprve v posledních desetiletích – dřív se syrovátka jako odpadní produkt spíše likvidovala. Ze známých proteinů se syrovátkový protein nejvíce podobá sójovému, nedosahuje však všech jeho kvalit. Syrovátkový protein obsahuje mimo jiné:

  • 41 – 98 % obsahu bílkovin na 100 g výrobku (podle zvoleného druhu)
  • nízký podíl tuku a laktózy
  • aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (neboli větvené aminokyseliny, BCAA-leucin, isoleucin a valin)
  • plné spektrum syrovátkových peptidů

Díky tomu pomáhá whey protein při budování svalů, zlepšení dusíkové bilance i při následné regeneraci svalů. Díky své extrémně rychlé vstřebatelnosti je ideální ke konzumaci ihned po výkonu, dodá tak vyčerpaným svalům potřebnou výživu a předejde ztrátě svalové hmoty.

Jak vybrat ideální produkt?

Pamatujte si, že čím více bílkovin je v proteinu obsaženo, tím vyšší bude i cena. Nejlevnější jsou syrovátkové koncentráty, následované syrovátkovými proteinovými izoláty a hydrolyzáty. Hydrolyzované proteiny patří mezi TOP produkty fitness výživy. Syrovátkový izolát je v nich enzymaticky naštěpen na dlouhé řetězce syrovátkových proteinů, které jsou pro náš organismus využitelné nejrychleji a nejlépe. Čím vyšší stupeň hydrolýzy bude produkt mít, tím vyšší bude jeho biologická využitelnost. Vyberou si tak fitness začátečníci i profesionální závodníci.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...