Středa, 7 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Nové rodinné domy jsou z části dřevostavby

Post date:

Author:

Category:

Stavby rodinných domů v České republice trhají rekordy. A i když jsou ceny stavebních materiálů vysoké, stejně jako ceny pozemků, přesto všechno se i této oblasti daří. Vlivem vysoké ceny stavebních materiálů se však více lidí soustřeďuje na dřevostavby na klíč, které staví firma ORCAN GROUP. Nejedná se jenom o méně nákladné řešení, ale také o daleko rychlejší alternativu výstavby rodinného příbytku. A to jsou všechno důvody, které se promítají do současných statistik.

Až 15 % nových domů jsou dřevostavby

A právě ony statistiky ukazují, že až 15 % nových rodinných domů jsou ryze dřevostavby. Dřevěnou nosnou konstrukci má tedy už hodně nemovitostí, do vínku však dřevostavbám přilévají i vlastnosti, které se mnohdy až rovnají vlastnostem, které mají klasické rodinné příbytky z malty a cihel.

K těmto pozitivním vlastnostem či benefitům musíme zařadit například dlouhou životnost, tepelněizolační vlastnosti, také zvukotěsnost.

Ekonomické i ekologické řešení

V současné době, kdy se velkou měrou naléhá na nízkou ekonomickou náročnost, ale zase na to, aby byla stavba ekologická jsou dřevostavby trefou do černého. A dá se očekávat, že se bude počet dřevěných domků jenom zvyšovat v následujících letech. Dřevostavby jsou totiž nízkoenergetická řešení postavená za pár měsíců, nikoliv za pár let, jako je tomu v případě zděných doků.

Ze statistik vyplývá, že zájem o dřevostavby roste. Dříve nebyl podíl dřevěných domů tak vysoký, ale nyní je zájem zase o něco vyšší.

Jak dlouho trvá výstavba dřevostavby?

Člověka napadá otázka, jak dlouho vlastně výstavba dřevostavby trvá. Je to běh na dlouhou trať? Není, je to samozřejmě individuální řešení, ale v porovnání s klasickou nemovitostí je to daleko rychlejší alternativa. Zatímco u běžného domu se dočkáte po pár měsících teprve základů, u dřevostavby se budete radovat už z hrubé stavby.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!