Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Hydratace jako klíč k omlazení pleti

Post date:

Author:

Category:

Omlazení pleti – téma, které je rozebírané v nejedné internetové diskuzi. Ženy zkrátka chtějí znát odpověď na otázku, jak vyzrát na vrásky nebo jak bojovat proti stárnutí. I když se zdá být elixír mládí zprvu jako něco fiktivního a možná až mystického, ve skutečnosti existuje, a to rovnou v několika podobách. 

Jednou z nich je hydrolyzovaný kolagen, který se doporučuje užívat už od pětadvacátého roku života, kdy se z těla začíná přirozené množství vytrácet. Aby se předcházelo zrychlenému stárnutí a povislé pokožce, jeho doplnění nás proti těmto černým scénářům může ochránit. 

A tím druhým je hydratace. 

Dehydratace jako náš největší nepřítel

Pokud se ptáte, co je největší nepřítel vaší pokožky, tak dehydratace. Jestliže nejste dostatečně hydratovaní zevnitř a zvenčí, pokožka se stává velmi slabou. Ubývají pod ní kolagenová a elastinová vlákna, nenachází se pod ní žádná tuková vrstva. A vrásky se najednou začínají rodit i na místech, kde byste je asi nikdy neočekávali. 

Možná si to ani neuvědomujeme, ale naše pokožka a pleť čelí prakticky neustále faktorům, které k dehydrataci přispívají. Škodlivý je nejen častý kontakt s vodou, ale také nejrůznější saponáty, kontakt s čistícími látkami nebo rozpouštědly. Pokud pokožku nechráníme a nehydratujeme (ať už s pomocí dostatečného pitného režimu nebo krémy či mastičkami), dochází k poškození bariérové funkce kůže a vrásky jsou opravdu to nejmenší, co nás v daném okamžiku trápí. Daleko horší je začervenání nebo bolestivé popraskání. 

Cvičte i rukama

Kromě doplnění vody je klíčové, abyste s rukama cvičili. Možná si říkáte, že si vymýšlíme, ale i ruce si zaslouží cvičení, což podporuje nejen jejich prokrvení, ale tím pádem se zpožďují i projevy stárnutí. 

Pokud chcete předcházet vráskám na rukách, vhodné je například provádění chůze na rukou nebo v pravidelných intervalech zatínejte pěst. Tím dojde ke snížení napětí ve svalech a k menšímu napínání pokožky.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!