Středa, 30 září, 2020
- Komerční sdělení -

Proč jíst olivy?

Post date:

Author:

Category:

Milujete olivy a nedovedete si bez nich představit Váš oblíbený zeleninový salát? Olivy jsou považovány za plody středozemského stále zeleného stromu zvaného Olea europaea. Olivy na tomto stromě uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Ačkoliv olivy svůj prapůvod nachází v Malé Asii, jsou dnes rozšířeny po celém světě.

Pochutnejte si na olivách

Olivy tvoří jídelníček nejen obyvatelů přímořských států, ale vlivem cestovního ruchu a touhy ochutnat nám doposud neznámé potraviny, olivy zaujaly pevné místo také v české kuchyni. Hodí se nejen do zmíněných zeleninových salátů, ale také různých masitých pokrmů. Lidé je rádi pojídají také jen tak při popíjení tohoto vína katalog.bmcbrno.cz/old-porter-13.html a zdatní kuchaři z nich umí vytvořit také lahodné pomazánky. Pro olivy je charakteristická specifická chuť. Existuje mnoho různých druhů oliv. Přitom každý druh má svou vlastní jedinečnou nutriční hodnotu a příznivé vlastnosti. Zatímco černé olivy jsou bohaté na železo a obsahují méně soli a jsou zároveň méně kalorické než zelené olivy, olivy nesoucí přízvisko Manzanilla jsou bohatší na vitamín E. Svými hodnotami Vás nezklamou ani španělské olivy Bassta. Milovníci oliv sami často netuší, že rozdíl mezi černými a zelenými olivami tkví v tom, že černé olivy jsou ve skutečnosti dozrálé zelené olivy patřičného druhu.

Olivové oleje tvoří součástí české kuchyně

Olivový olej v českých domácnostech zdomácněl a je nepostradatelnou surovinou téměř v každé kuchyni. Španělsko stejně jako Řecko je považováno za jednoho z největších producentů olivových olejů. Kvalita olivových olejů se rozděluje podle způsobu výroby, kvality plodů, lokality a jejich odrůdy. Olivové oleje je možné obecně rozdělit do čtyř skupin. Nejznámější jsou přitom extra panenské olivové oleje, rafinované olivové oleje vyráběné ze směsi panenského a rafinovaného oleje. Třetím druhem jsou matolinové olivové oleje vyrobené z pokrutin. Zapomenout bychom neměli ani na panenské olivové oleje.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...