Sobota, Říjen 31, 2020
- Komerční sdělení -

Co s vaší psychikou udělá nevěra? Psychoterapeutka radí se vztahovými problémy

Post date:

Author:

Category:

Nevěra je v rámci vztahových problémů nejčastěji řešený problém a patří k těm nejvíce zraňujícím. Mnoho párů takovou krizi nepřekoná a přijde rozchod. O tom, jak lze zmírnit její následky hovoří psychoterapeutka Miriam Kotrusová. 

Nevěra jako vyústění vztahových problémů 

“Nevěra přináší pocity zklamání, zrady, nejistoty; dochází ke ztrátě důvěry i vlastní hodnoty,” vysvětluje psychoterapeutka. Právě v této době potřebují klienti stabilitu a emoční podporu, aby se mohli zamyslet nad příčinami a řešením svých vztahových problémů. “Partnerská krize je velmi často odrazem toho, že jeden z partnerů není ve vztahu spokojený a naplnění svých potřeb tak hledá mimo vztah,” dodává. Partneři si v této chvíli musí uvědomit, co do vztahu vkládají a co se jim dostává nazpět. 

Jak pomáhá Psychoterapie Praha? 

“Žádný psychoterapeut ani žádná psychoterapeutická škola nemohou zaručit, že se jim podaří zacelit nalomený partnerský vztah nebo zabránit rozpadu vztahu, pokud o to oba partneři nebudou společně usilovat,” říká narovinu Miriam Kotrusová z Psychoterapie Praha. Avšak díky sezením se může zlepšit vzájemná komunikace. Partneři tak spolu začnou otevřeně hovořit a můžou začít pracovat na řešení svých vztahových problémů. 

Nízké sebevědomí jen jako následek nevěry? Nemusí to tak být 

Nevěra dokáže se sebevědomím dost zamávat, ale problémy s nízkým sebevědomím můžou člověka trápit už od dětství. Utváření sebedůvěry probíhá v raném věku a proces z velké míry závisí na tom, jak byl dotyčný přijímán a podporován svými nejbližšími. I když jsme v dětství stačili pochytat plno špatných vzorců, v dospělosti je pořád velká se nízkého sebevědomí zbavit. 

“Zdravému sebevědomí se dá naučit, rozhodující je však pochopit příčiny nízkého sebevědomí a k čemu nám to v životě slouží,” uzavírá Miriam Kotrusová, která se svými klienty řeší vztahové problémy, nízké sebevědomí a věnuje se individuální psychoterapii. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!

Designové módní doplňky nikdy nevyjdou z módy

Pokud si ráda prohlížíte časopisy o módě a módním stylu, pak jistě víte, že to co bylo v módě včera, už za pár dní...

Jak skladovat letní oblečení?

V posledních dnech se podzim plnou silou hlásí o slovo. Je tedy víc než jasné, že letní šaty, sukně a kraťasy už...

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...