Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Zhubněte pomocí kardio cvičení

Post date:

Author:

Category:

Určitě už jste slyšeli o kardio cvičení, díky kterému můžete rychleji a efektivněji zhubnout. Vybrat si můžete z mnohých pohybových aktivit, vyzkoušet sálové lekce nebo si dopřát kardio cvičení před posilováním a fitness cvičením. Odměnou vám bude krásná a vypracovaná postava, se kterou se nebudete stydět ani v plavkách.

Co je to kardio

Slovo kardio je zkratkou od kardiovaskulárního cvičení. Jedná se o pohyb, který vám pomůže dosáhnout ideálního srdečního tepu, při kterém spalujete přebytečné kalorie. Navíc zlepšujete krevní oběh v celém těle. Pokud chcete podpořit správnou funkci svého srdce, tak je tento druh cvičení ideálním právě pro vás. Jen díky kardio cvičení bude vaše srdce silné a zdravé.

Kontrolujte hladinu cukru v krvi

Kardio cvičení se doporučuje také lidem, které trápí vysoká hladina cukru v krvi a mají diabetes. Tím, že pravidelně a klidně i každý den zařadíte tento druh cvičení, tak se zvýší schopnost svalů využívat správně glukózu. Je na vás, jakou aktivitu zvolíte, může se jednat o jízdu na kole nebo klidně ve fitness klubu na rotopedu. Běh v přírodě nebo ve fitness na běžícím páse, popřípadě na orbitreku. Ideálně je však když je tato aktivita opravdu pravidelná a následuje po ní alespoň menší protažení a klidně i půl hodina posilování.

Udělejte něco pro své tělo

Mezi výhody kardio cvičení patří zlepšení paměti, podpora správné funkce mozku, účinný boj proti stárnutí a také mladší vzhled. Budete se cítit mnohem lépe po fyzické, ale také po psychické stránce. Další výhodou je prokrvená pokožka, která bude vypadat svěží a zdravější. Vybrat si můžete také ze sálových lekcí, které jsou účinným kardio cvičením, zvolit můžete například oblíbený spinning.

Trénujte chytře

Vždycky mějte plán, kdy a kde cvičit. Naplánujte si sálové lekce podle rozvrhu a k tomu si připište, kdy chcete chodit do fitness centra posilovat nebo odpočívat ve wellness zóně. Ideálně zhruba 45 minut denně a posléze klidně zvyšte na hodinu. Kardio cvičení nemůžete nikdy přehnat a právě tímto cvičením nejrychleji a nejefektivněji spalujete tuk.

Jaké kardio vyzkoušet

Vybrat si můžete opravdu z velkého množství aktivit. V přírodě můžete zvolit rychlou chůzi, běh nebo jogging, nebojte se ani nordic walking, což je chůze s hůlkami. Ve fitness klubu si pak můžete vybrat z široké nabídky aktivit, které vás budou bavit. Mezi nimi například Fit dance, H.E.A.T program a další. Trenéra se také zeptejte na svou ideální tepovou frekvenci a v té se snažte po dobu cvičení udržovat.

Jakákoliv aktivita, kterou děláte s nadšením, se velmi rychle projeví na vašem vzhledu, cvičení vám ubere pár let, zjemní pokožku a vyhladí vrásky. Správná strava a také pravidelné rozmazlování dokážou také divy a vy se budete cítit jako znovuzrození.

Náš tip: Jízda na kole spojuje příjemné s užitečným, pohyb na čerstvém vzduchu, přírodu a kardio cvičení. Největší výběr dámských horských kol najdete na bikero.cz.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!