Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Pohyb v zimě

Post date:

Author:

Category:

Pokud ještě novoroční předsevzetí nevzalo za své a víte, že se jaro kvapem blíží, je třeba shodit nějaké to kilo. Určitě je dobré zlepšit kondici a zformovat si pěkně postavu podle svých představ. Běháte-li v zimě, zkuste to absolvovat bez zdravotních následků. Běhání s kily navíc se zdá být ze začátku nemožné, ale jde to. Určitě dbejte na správný výběr oblečení, než si vybudujete fyzičku a imunitu, nesmí vás ofouknout. Vsaďte na funkční spodní prádlo. Termo-tričko, nátělník a zateplené legíny musí těsně obepínat tělo a vytvořit druhou funkční kůži. Postarají se o naše pohodlí držené bezprostředně na těle, udrží teplo uvnitř a přebytečný pot odvádějí ven. Pak vám nebude ani zima.

Prostřední vrstva je vždy hlavním zdrojem tepla. Tou bude běžecká tenčí mikina, zateplené kalhoty, které zahřejí a přejímají pot od spodního prádla a odvádí jej zase ven, takže zůstáváte v suchu. Krycí vrstva není nezbytná, ale v zimě se opravdu hodí. Chrání vás před nepříjemným studeným větrem, deštěm a sněhem. Větrovku nebo nepromokavou bundu s kapucí s větracími otvory pod paží určitě oceníte. Dbejte na prodyšnost, pátrejte po membránách a vodních sloupcích. Pro aktivní pohyb při běhání ve městě i v přírodě vám stačí vodní sloupec 5000 – 10000 mmH2O se stejně velkou prodyšností, pak lze i průběžně osychat. Jinak budete jako v potícím pytli. Voděodolné materiály jsou navíc nowindové neboli větru-vzdorné.

Tyto tři vrstvy pak všechny dohromady pak utvoří dokonalý štít ochraňující nás před nepřízní počasí. Funkční prádlo a vrstvení nám zajistí po těle příjemné klima a podmínky pro zcela perfektní výkon při běhu. S kvalitní obuví s hrubším vzorkem a dostatečnou dávkou odhodlání půjde vstříc novým křivkám a budete úspěšně vzdorovat zimnímu lenošení. Předejdete jarnímu dohánění kondice a hubnutí i tréninkového šílenství. Začněte postupným, pravidelným a pestrým tréninkem. Pokud trpíte nadváhou, nelze to napravit ze dne na den. Potřebujete trpělivost a ochranu pohybového aparátu. I funkční oblečení ochrání vaše svaly, šlachy i kosti, dopřeje komfort pro fyziologii, dýchání i srdeční práci, které by se mohlo nárazově nepřetěžovat.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!