Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Post date:

Author:

Category:

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

 Mnoho lidí tvrdí, že ovoce je převlečený nepřítel, zejména z toho důvodu, že obsahuje spoustu sacharidů. Sacharidy tvoří převážně cukry různých typů a jedním z nich je právě ovocný cukr neboli fruktóza. Přestože se jedná o složku potravy, kterou bychom měli konzumovat s mírou, rozhodně bychom se jí neměli vyhýbat. Zejména proto, že ovoce obsahuje obrovské množství vitamínů a energie, kterou v našem jídelníčku rozhodně potřebujeme a těžko ji lze zaměnit za něco jiného. Kromě toho, naprosto úžasně chutná!

Jak se s ovocem dá udržet na uzdě? Pokud milujete sladkou chuť ovoce, ale máte obavu, abyste to s cukrem nepřehnali a neměli až příliš velikou zásobu v těle, můžete využít několik následujících praktických rad. Například si udělejte během dne, když vás honí mlsná, tzv. banánový test. Máte-li nesnesitelnou chuť na sladké, zeptejte se sami sebe, zda ji utiší to, když si dáte banán. Pokud ano, můžete si ho dát a utišíte tím hlad zdravou formou. Pokud máte pocit, že by vás banán neuspokojil, pak vás jen honí mlsná a tím pádem vám ani ovoce nepomůže. Obecně je ale vždy lepší alternativa dát si ke svačině kousek ovoce například s oříšky, než se přejíst průmyslově zpracovanými produkty jako jsou například různé tyčinky obsahující spoustu rafinovaného cukru. Další pomůckou, kterou využijete zejména při přípravě ovocných šťáv je otázka, kolik kusu ovoce byste zvládli v dané chvíli sníst v syrovém stavu vcelku. Toto stejné množství pak můžete odšťavnit a bez výčitek vypít, aniž byste se předávkovali ovocnými cukry. V jaké formě ovoce konzumovat? Rozhodně nejlepší variantou zůstává právě čerstvá forma, protože daný kousek v sobě ukrývá největší poměr vitamínů a minerálů. Když však řešíte tuto otázku v kontextu nějakého výletu nebo dovolené, bývá praktičtější a rozumnější alternativou, vzít si s sebou ovoce sušené nebo lyofilizované. Mrazem sušené ovoce

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!