Středa, 15 července, 2020
- Komerční sdělení -

Nemusíte být kreativní, aby váš obnošený textil dostal druhou šanci

Post date:

Author:

Category:

Ze starého polštáře lze snadno ušít tašku na nákupy a z obnošených džínsů může klidně vzniknout efektní kabelka. Že vám na něco podobné nezbývá ani čas ani invence? Nevadí, ukážeme vám, jak dát oblečení druhý život jednoduše tím, že ho odnesete do kontejneru.

Ale ne do toho obyčejného černého, určeného na komunální odpad. Hledejte jasně oranžové vysoké kontejnery od společnosti POTEX s.r.o. Pokud bydlíte v Praze, určitě to k tomu nejbližšímu nebudete mít daleko.

Užitečná pomoc pro lidi, ale i pro zvířata

Stačí vytřídit z vašeho šatníku veškeré oblečení, které už nenosíte a odnést ho právě ke kontejneru. Ten je přístupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a oblečení je v něm dokonale chráněno proti okolním vlivům. Sběrná auta ho pravidelně rozvážejí do třídírny, odtud putuje ke svým příjemcům.

POTEX s.r.o. spolupracuje s mnoha charitativními organizacemi, jimž často dodává “zboží“ přímo na míru. Jmenovat můžeme například organizace Naděje nebo CSSP, pomáhající lidem bez domova, Klokánek, Naše dítě nebo Toulavé tlapky, zajišťující textilie do psích útulků.

Využije se úplně vše

Díky pečlivému systému třídění nemusí být žádný oděv, vyvezen na skládku. Pokud ho už nelze použít k nošení, vyrobí se z něj hadry na úklid nebo třeba výplně matrací či ekologický papír. Oblečení vhazované do kontejneru by samozřejmě mělo splňovat určitá kritéria:

  • nesmí být znečištěné
  • musí být suché, aby vlhkost nedala vzniknout plísním, které by mohly znehodnotit další kusy oděvu
  • boty a ponožky spárujte, aby se od sebe při převozu textilu neoddělily
  • každé oblečení by mělo být uložené v igelitové tašce nebo pytli

Svůj nejbližší oranžový kontejner pro recyklaci si můžete najít na stránkách www.recyklujemetextil.cz, kde se také dozvíte vše potřebné o procesu recyklace. Dejte svému starému oblečení šanci na druhý život!

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Proč se „zahnízdit“ na Žižkově?

Porod vlastního potomka a tudíž založení skutečné rodiny patří k významnému okamžiku v životě ženy. Nejenže už nikdy nebude nic jako dřív,...

Cestování po Česku? Navštívit Karlštejn by měl jednou za život každý!

A nejvhodnější čas je právě letos, protože letošní rok patří výletům po Česku. Už víte, kam vyrazíte s rodinou o prázdninách? Místem, které...

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlůžovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z...