Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jak změnit profesi během rodičovské

Post date:

Author:

Category:

Během doby, kdy pečujete o vlastní dítě, se mění naše priority. Snažíme se vymyslet, jak to udělat, abychom mohli pracovat a budovat kariéru a přitom ještě zvládnout děti. A to tak, abychom si je dostatečně užily, nemusely dělat kompromisy.

Po čem nejvíc toužíme? Podle různých statistik vychází, že nejvíc chceme:

  1. Mít práci, která nás naplňuje a baví
  2. Být finančně nezávislé, nebo si alespoň dopřát něco hezkého na sebe
  3. Mít možnost si práci organizovat a pracovat, jak rodina, hlídání dovolí

V následujících řádcích se dozvíte pár tipů na:

  1. sebevzdělávání, kurzy, networking
  2. instituce, které ženám pomáhají při rozjezdu podnikání
  3. kde hledat informace i kontakty na práci

Co budu konkrétně dělat?

Psát, překládat, tvořit a prodávat, provozovat e-shop, dělat virtuální asistentku, spravovat sociální sítě, věnovat se online marketingu, tvořit grafiku na počítači, vést kroužky a kurzy pro dospělé nebo děti, pomáhat v neziskovce… určitě víte, co baví vás. Dělejte to, protože to je nejlepší cesta, jak přilákat příležitosti, jak se pohnout z místa a najít nové uplatnění. Případně vymyslet, jak za něco co je vaším koníčkem, dostávat peníze. 🙂

Sebevzdělávání a kurzy

Skvělé jsou kurzy on-line i off-line. U těch reálných kurzů se navíc potkáte se spoustou nových lidí a pokud budete přátelští a vstřícní, určitě se vám nové známosti budou hodit. Mrkněte například na stránky Naucmese, na kurzy, které pořádá Baby Office. Případně se zaměřte na neziskovky, co pomáhají ženám/matkám. Jejich kurzy jsou bezplatné a většinou i s hlídáním. Pořádají je například GLE nebo Spiralis, další kontakty si vyžádejte na pracovních úřadech.

Založení e-shopu

Všem, co hodlají zakládat e-shop doporučuji stránku Můj první e-shop. Provede vás procesem od prvního kroku, až po vedení internetového obchodu a online marketing. Napsali ji přední čeští odborníci, kterým prošlo rukama už desítky e-shopů a jejich rady jsou velmi cenné.

Provozovat internetový obchod totiž není jednoduché, právě naopak. Jestli nevíte jistě, že je to to pravé, vyhněte se přílišným investicím a raději si vyzkoušejte provoz e-shopu zdarma, třeba od Shoptetu máte free verzi do 10 položek. E-shop vám minimálně v prvních měsících zabere většinu volného času, obrňte se trpělivostí a vytrvejte. Výdělky se většinou objevují až po několika měsících, po půl roce. Jestli chcete navíc vytěžit už z letošních Vánoc, máte na založení e-shopu nejvyšší čas.

Co je nejdůležitější? Nemít strach, překonat neúspěchy. Každá změna znamená, že vykročíte do neznáma, budete vystupovat ze svojí komfortní zóny a to je vždycky spojené s ne zcela příjemnými pocity. S tím vám pomůže partner, kamarádka nebo další parťačka, která bude měnit profesi také.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

 

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz