Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jak v zimě obléci děti do školy? Máme pro vás ověřené tipy od skutečných rodičů!

Post date:

Author:

Category:

Oblékání dítěte do často přetopené školy je během mrazivých dnů přímo kříž. Co dítěti dát, aby venku nezmrzlo, ale zároveň aby se vevnitř nepotilo? Zejména děti, které chodí do školy delší trasu pěšky nebo jezdí MHD, musejí být dostatečně oblečeny právě na cestování, ale pak jim ve třídě bude horko. Jak to řeší skutečné maminky skutečných dětí? Mrazivé zimní dny nás letos teprve čekají, tak se pojďme na oblékání dětí podívat napříč diskusními fóry.

Školka levou zadní

Dokud je dítě v mateřské škole, je problém se zimním oblečením vyřešen. Ve školce má totiž vaše ratolest jak oblečení na ven, tak také oblečení do interiéru, takže nemusíte řešit, jestli se vevnitř nebude zbytečně přehřívat v oblečení, které mělo na sobě venku. V šatnách školek je místa dost, takže se sem dětem vejde několikero oblečení, včetně toho do tělocvičny nebo na plavání. Navíc najdete i odborné stránky, například PřeškolníPoradna.cz, kde jsou doporučení pro správné oblékání dětí do mateřských škol.

Jenže u dětí školních už je to jinak. Nemají v šatnách místo na to, kde by bylo uloženo oblečení školní, družinové a oblečení na ven. V jednom oblečení musejí vydržet celý den, pokud tedy nepočítáme bundy, čepice a venkovní obuv. Maminky tento problém diskutují společně na různých webech například na ModrýKoník.cz nebo na eMimino.cz. A došly k inspirujícím tipům, které můžete využít i vy!

Co do mrazů obléci holčičkám?

Maminky na diskusních fórech doporučují pro holčičky jako základní vrstvu punčošky nebo legínky, které seženete v Pepco letáku jen za pár desítek korun. Pepco je má v kolekci pro děti od 104 do 134 cm dokonce jen za 59 Kč.

A přes ně kalhoty tak teplé, jak bude v daném počasí potřeba. Při teplotách okolo nuly budou stačit šusťáky nebo softshellové kalhoty, při velkých mrazech pak klasické oteplováky. Ve škole v šatně si holčička sundá bundu a svrchní kalhoty, ve třídě nebo v družině je pak v pohodlných legínkách, na punčošky si může vzít sukýnku, kterou jistě půjde nechávat v šatně, malá sukýnka se vejde i do té nejmenší šatny s nejpřísnější paní uklízečkou!

Na horní polovinu těla doporučují maminky buď košilku z termoprádla a triko, nebo jen triko, vždy podle teplot uvnitř ve škole. Na to svetr nebo mikinu a zimní bundu. Nevynechat teplé zimní rukavice a pořádnou čepici. Pokud bunda není těsně ke krku, přidávají maminky i šálu na bundu nebo šátek pod ni. Teplé zimní obutí je samozřejmostí. 

Co do mrazů obléci chlapcům?

Chlapci mají situaci na první pohled trochu komplikovanější, protože legínky nebo punčošky jim prostě dát nemůžete. Ale při pročítání diskusních fór zjistíte, že složitost je u chlapeckého oblékání jen zdánlivá. V podstatě je vyřešíte podobně jako holčičky, pouze místo legínek či punčošek dáte pružné džíny, které se vyrábějí i pro chlapce. 

A přes ně zase jednu svrchní vrstvu v podobě šusťáků či oteplováků, jen musíte počítat s tím, že budete potřebovat model o číslo větší, aby jej šlo pohodlně přetáhnout přes džíny. A nemusíte se bát, že by chlapci trpěli během dne nepohodlím. Džíny se dnes nosí velmi dobře, trocha elastanu z nich dělá dokonale padnoucí oblečení i pro případy, kdy si kluci hrají v družině na podlaze nebo kdy běhají venku a třeba bobují (se šusťáky natáhnutými právě přes džíny).

Na horní polovinu těla stačí většinou termo triko a mikina, bunda, samozřejmě čepice, rukavice, často i šála, ale to je nutno rozhodnout podle střihu bundy u krku, některé totiž šálu ani šátek nevyžadují. Místo termotrika může vystačit i obyčejné triko a pod ním tílko, pokud není chlapec náchylný k pocení.

Tepláky ano či ne?

Jak poznamenala maminka pod přezdívkou evik19 na diskusním fóru Modrýkoník.cz: „aby (kluci) chodili v teplácích, to mi fakt přijde dost děsný… ale musím říct, že kluci v teplácích jsou poslední dobou hit nejen na 1., ale i na 2. stupni ☹.“ 

Jedna věc je módní hit a naprosté pohodlí, druhá pak jakási alespoň základní úcta nejen k učitelům, ale všem pracovníkům ve škole. A tak se asi shodneme na tom, že tepláky nejsou do školy to pravé ořechové. Jestliže však vašeho puberťáka nedokážete přesvědčit, aby chodil v džínách nebo jiných kalhotách, kupte mu alespoň takové tepláky, které na první pohled jako kalhoty vypadají, nejlépe v černé barvě a bez zbytečných potisků. Ale musíte počítat s tím, že takové tepláky budou výrazně dražší než džíny.

A co si o teplákách ve škole myslí ostatní maminky? Většinou se shodnou na stejném názoru, o čemž se přesvědčíte například i na diskusním fóru Poraďte.cz.  A také dodávají, že nejsou tepláky jako tepláky. Ty značkové se kupují i za více než tisíc korun. Zda budete chtít do tepláků investovat takovou částku, to už si musíte rozhodnout sami. Nebo pravidelně sledujte online letáky na Letákomat.cz, zaměřte se na obchody s oděvy a na supermarkety, kde jsou tepláky také často k mání. Jistě se dříve nebo později nějaká výhodná nabídka v letácích naskytne.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!