Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Chyby při mytí nádobí: Umývejte talíře k dokonalosti

Post date:

Author:

Category:

Mytí nádobí není v žádném případě věda. Dokonce by člověk řekl, že se jedná o naprosto jednoduchou, zcela intuitivní činnost, která je snadná „jako facka”. Jenže ve skutečnosti se i při ručním mytí nádobí dopouštíme několika chyb, které spějí k nedostatečně čistým talířům nebo příborům. Zatímco někdy je na vině nadměrné používání přípravků na mytí nádobí, jindy je viníkem něco zcela jiného.

Špinavý dřez maří naši snahu

Kamenem úrazu velice často bývá špinavý dřez. Napouštění vody s přípravkem do znečištěného dřezu je však už od prvního momentu naprosto kontraproduktivní. Už od samotného počátku vám totiž bude ve dřezu kolovat špína, která se logicky bude usazovat na nádobí, jež pracně houbičkou otíráte.

Abyste předešli zdlouhavému a neefektivnímu mytí nádobí, nezapomínejte dřez pravidelně čistit. Někdy stačí jen pouhé otření stěn houbičkou, jindy použijte prostředek na nerez či keramiku (záleží od materiálu vašeho dřezu).

Houbička na nádobí, která se nemění

Úkolem mytí nádobí není jen odstranění veškerých nečistot, ale je to také o odstraňování bakterií z nádobí, jež se na talíře nebo příbory během používání nalepily. Pokud však budeme používat houbičku, kterou ale nebudeme vyměňovat, nastává nemilý problém – bakterie se budou i nadále lepit na čisté nádobí.

Houbička se musí pravidelně vyměňovat, a to ideálně co týden. Případně je možné používat antibakteriální mýdla nebo podobné prostředky, které houbičku po použití dezinfikují.

Jedna utěrka ryze na nádobí

Věděli jste, že si musíte ve své domácnosti kategorizovat utěrky? I utěrky totiž mají vliv na to, jestli bude nádobí umyto dokonale či nikoliv. Dokonce se říká, že na nádobí musí být vyhrazena jedna utěrka. Ta se musí nechat pokaždé uschnout, vlhká je doslova pozvánkou pro bakterie, které se na ní budou množit.

Zároveň stejně jako houbička, i utěrka má svou životnost. Vyměňujte ji pravidelně, a to opět ideálně po týdnu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!