Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Česká Kanada je jako stvořená pro dokonalou rodinnou dovolenou

Post date:

Author:

Category:

Oblast, která se rozprostírá na pomezí Čech a Vysočiny, nabízí dovolenou plnou zážitků a aktivit. Dokonce vás toto krásné místo může překvapit minimem turistů, což mnoho z nás preferuje. Jistě není divu, a to především v případě, že pocházíte z Prahy či jiného většího města. Název Česká Kanada jako první použil známý novinář Arnošt Trpák. A z jakého důvodu? Protože bohaté lesy, rybníky a zakulacené balvany, které se mnohdy tyčí až nad hladiny vod, připomínají zaoceánskou Kanadu. I ubytování v České Kanadě je pestré a zajímavé.

Vydejte se na Ďáblovu prdel

Zvláštní název, možná až nevhodný, ale vězte, že až skalní útvar uvidíte, dáte nám za pravdu. Nachází se v blízkosti osady U panského lesa. Pro Českou Kanadu jsou tyto balvany velmi typické. Najdete zde skalní útvary v lesích, které se pyšní svou fotogenickou podobou, kamenné ostrůvky na mezích a loukách, ale také již zmíněné balvany v rybnících či na březích.

Lesopark u Jakuba

Lesopark, kde se rozhodně nudit nebudete. Potkáte se s naučnými stezkami, řadou atrakcí, podzemím a s rozhlednou u Jakuba. Právě z tohoto lesoparku dojdete přímo až na zmíněnou Ďáblovu prdel. Ovšem to není vše. Najdete tu perníkovou chaloupku s čarodějnicí, vyhlídku, různorodé atrakce ze dřeva a spousty jiných. Čeká vás celkem jedenáct zajímavých zastávek. Součástí jsou i krásné rybníky a lesy.

Obludiště Dolní Pěna

Jedná se o habrové bludiště s dvanácti tisíci keři, které je ve střední Evropě vyhlášeno za největší. Obsahuje tři kilometry cestiček s rozlohou 6000m2. A proč zrovna obludiště? Protože v bludišti z habru, je schovaných šest dřevěných oblud, které můžete najít. Cesta není rozhodně snadná, ale že byste se nevrátili domů, to rozhodně nemusíte mít strach. V obludišti jsou takzvané SOS lavičky, odkud zavoláte a někdo vám přijde na pomoc.

A pokud se chcete v České Kanadě zdržet déle, navštivte Hauzi.cz a vyberte si ubytování přesně podle vašich představ.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!