Pátek, Říjen 23, 2020
- Komerční sdělení -

Bydlete s jistotou – vyberte si správnou pojistku!

Post date:

Author:

Category:

Čas od času vás přepadne svíravý pocit zoufalství. Hlavou vám prolétne myšlenka, co byste dělala, když by byla vaše domácnost úplně zničena. Kde vzít peníze? Kam se přestěhujete? Beznaděj se nebude vracet jedině v případě, že se konečně správně rozhodnete a sjednáte si pojištění. Volit můžete hned z 3 variant, populární je 2. Generace pojištění Bezpečný domov od pojišťovny ERGO.

Vyberete si zodpovědně

Každý majitel domu, bytu nebo rekreačního objektu si v první řadě musí dobře vybrat typ pojistky. Existují tři základní: pojištění nemovitosti, majetku a pojištění domácnosti. První zmíněné se vztahuje pouze na nemovitost a na přilehlé stavební součásti, druhé kryje škody na věcech movitých i nemovitých a třetí je určeno pouze pro ochranu věcí movitých. Mezi TOP produkty v současné době patří pojistka Bezpečný domov PLUS od Ergo pojišťovny. Jedná se o variantu majetkového pojištění, kterou je možné sjednat i pro rekreační objekty, nemovitost ve stavbě, vybavení kanceláře nebo ordinace, vedlejší budovy na jiném pozemku (např. garáže) aj.

Pozor na podmínky

Aby pojistka fungovala jako pomoc, musíte si před uzavřením smlouvy důkladně přečíst pojistné podmínky. Sledujte hlavně rozsah pojistného krytí, nezapomeňte se podívat na výluky. Důležité jsou i pasáže, které definují, jak se chovat v případě škodné události. Nikdy například nesmíte s věcmi manipulovat a škodu je potřeba nahlásit co možná nejdříve. Je proto výhodou, když má pojišťovna nonstop asistenční službu. Je pro vás vždy lepší, když si zařídíte ještě pojištění odpovědnosti (oceníte ho v běžném i pracovním životě, více o něm zde).

Kolik zaplatíte?

Naštěstí jsou pryč doby, kdy se cena počítala na základě reálné hodnoty, a před uzavřením smlouvy musel nemovitost posoudit odhadce. V současné doby stačí znát jen velikost obytné plochy v m2 a přibližnou hodnotu majetku (ne u všech pojišťoven to takto funguje, vždy čtěte podrobně pojistné podmínky). Podívejte se na ceny za pojištění domácnosti a ihned zjistíte, kolik vás jistota, že vždy budete mít na opravy nebo nákup nových věcí peníze, bude stát.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!
Redakce
info@press-media.cz

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...