Středa, 26 ledna, 2022
- Komerční sdělení -zeny
Domů Blog

Kam na jarní prázdniny? Na Kanárské ostrovy, na Madeiru nebo do Ománu!

0

Neholdujete zimním sportům, ale chcete si odpočinout od neustálých zpráv o omikronu nebo počtu nakažených? Z Prahy se dá v rámci zimního letového řádu letět do více než stovky destinací, přičemž kromě eurovíkendů se nabízí lenošení a nicnedělání na mořském pobřeží v příjemných teplotách. Namísto tradičních lyží si stačí na jarní prázdniny zabalit plavky, koupit letenky a dobít si vnitřní baterky i doplnit tolik potřebný vitamín D.

Kanárské ostrovy jsou jistota

Kanáry patří do stálé nabídky letiště Praha, nejinak je tomu v rámci zimního letového řádu, který nabízí spojení na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventura několikrát týdně. Stačí zaparkovat na letišti, projít odbavením a za pár hodin lenošit v lehátku se sklenkou tradičního kanárského vína nebo medového rumu v ruce. Španělské ostrovy jsou známé výtečnými moky, ale také fantastickou kuchyní lákající na mořské plody nebo zeleninové speciality.

Na ostrov věčného jara

Další destinací, která láká k objevení, je Madeira. Ostrov věčného jara vábí především na pěší turistiku a překrásnou přírodu. Při trekkingu lze využít stovky kilometrů zpřístupněných zavlažovacích kanálů nebo dalších značených tras. Velmi oblíbenou stezkou mimo zmíněné levády je cesta na Pico Ruivo, horu s nadmořskou výškou 1 872 metrů nad mořem. Ostrov je známý turistickými stezkami, ale také panenskou přírodou a množstvím barevných květů, exotická flora zahrnuje různé druhy orchidejí, lilií, bromélií i strelícií.

Koupání v exotickém Ománu

Ceník parkování na pražském letišti je více než příznivý, obdobně ceny leteckých zájezdů do exotického Ománu, který nabízí fantastické podmínky pro koupání, šnorchlování i potápění. K návštěvě láká i želví rezervace v oblasti Ras al Jinz, jedná se o největší kolonii karet obrovských v Indickém oceánu. Děti se mohou pokochat pohledem na právě vylíhlé želvičky. Lenošení u moře si lze zpestřit také výletem do deštného pralesa Salalah, putováním na velbloudech do Wahibské pouště nebo návštěvou „ománského Grand Canyonu“, který dosahuje hloubky jednoho kilometru.

4 základní věci, které byste si měli ujasnit, než koupíte první kočárek

0

Zatímco některé ženy vystřídaly kočárků tolik, že by je nespočítaly na prstech jedné ruky, jiné si zatím kočárkománií neprošly, a proto si při výběru prvního kousku neví rady. Nabídka je ohromná a každý jednotlivý model nabízí tak trochu jiné parametry. My jsme se zaměřili na základní vlastnosti – udělejte si v nich jasno a zjednodušte si nákup.

1. Hluboký, sportovní, nebo kombinovaný?

Když se miminko narodí, potřebuje efektivní ochranu proti vnějším vlivům. Před slunečními paprsky, větrem i chladem spolehlivě chrání hluboká korba. Jenomže když dítko trochu povyroste a začne se zajímat o dění kolem sebe, nadejde čas pro sportovní kočárek. Pokud se tedy za pár měsíců nechystáte na další kolo nákupu, vyřešte to šalamounsky – kombinovaným kočárkem.

2. Možnost nasazení autosedačky

Některé dětské kočárky umožňují nasazení autosedačky na podvozek namísto hluboké korby. Danou funkci ocení každý rodič, který s kočárkem často cestuje autem a nechce miminko budit, když v autosedačce usne.

3. Směr jízdy

Zatímco u hlubokých kočárků je poloha dítěte stejná (vždy na něj vidíte), sportovní kočárky se vyrábí ve dvou variantách – s možností sezení ve směru i v protisměru jízdy. Podle odborníků jsou lepší pro zdravý vývoj kočárky se sezením v protisměru. Studie (např. University of Dundee z r. 2008) prokázaly, že menší děti ocení, když mohou lépe komunikovat s rodičem. Když dítko na rodiče vidí, není ve stresu a rychleji usíná. Modely se sezením ve směru jízdy jsou proto vhodné až pro děti ve věku kolem 2 let a starší.

4. Pohodlné ovládání a manipulace

Mezi hlavní kritéria výběru dětského kočárku patří také způsob, jakým se daný model ovládá. Pokud již nyní bezpečně víte, že budete většinu času při vožení používat druhou ruku na nějakou další činnost (např. v ní ponesete tašku nebo povedete starší dítě za ruku), rozhodně si ohlídejte, zda je daný model dobře ovladatelný jednou rukou.

To hlavní už víte, se zbytkem vám jistě ochotně poradí zkušený prodejce. Hluboké, sportovní, kombinované, ale také dětské kočárky pro panenky a veškeré další příslušenství pro dítě zakoupíte z pohodlí domova v eshopu bambino.cz.

Jak si vybrat ten pravý šperk?

0

Jsme česká rodinná firma jménem Kleopatra sídlící v Hradci Králové a kromě e-shopu máme i necelých třicet let obchod, kde najdete ještě o něco větší sortiment než na našich stránkách https://www.zlatnictvikleopatra.cz/. Zároveň i děláme opravy a zakázkovou výrobu. Veškeré zboží na našich stránkách máme skladem a dodáváme ho do tří dnů.

Zajímavá otázka – jak si vybrat ten pravý šperk? Pokusím se Vám na ni odpovědět. Žijeme ve společnosti, která se už od dávných dob ráda zdobí. Šperky samozřejmě více zajímají nás ženy, hlavně jako doplněk k oblečení. Je také důležité rozlišovat výběr šperků pro denní nošení nebo pro slavnostnější příležitosti, například pro návštěvu divadla, plesu nebo jiné významnější příležitosti. Musíme si také uvědomit, že mladá generace má většinou úplně jiný vkus než jejich maminky nebo babičky. Stříbrné i zlaté šperky se v současné době nabízejí v mnoha variantách. Samozřejmě i šperky podléhají vlivu módy. Oblíbené jsou šperky ve stříbře nebo v bílém zlatě. Hodně žádané jsou přívěšky ve tvaru pírka nebo stromu života.

Nejčastěji vybíraným šperkem jsou zlaté náušnice nebo stříbrné náušnice. Náušnice bychom měli vybrat, aby se hodili k naší postavě. To znamená, že u mladé a štíhlé dívky zvolíme spíše jemnější náušnice doplněné kamínky, aby ladili k její pleti nebo barvě vlasů. U tmavovlasých dívek nebo žen budeme volit spíše světlejší odstíny kamenů (např. bílé, světle modré, růžové, světle zelené). Stejně tak si musíme uvědomit, že je sice módnější bílá barva použitého zlata, ale někomu prostě více sluší žluté náušnice než z bílého zlata nebo stříbra. Dalším kamenem úrazu může být alergie na stříbro. To lze řešit náušnicemi ve zlatě, protože alergie na zlato je velmi výjimečná.

Dovolím si Vám nabídnout visací stříbrné a zlaté náušnice doplněné různými kameny nebo bez kamenů, které se hodí jako krásný doplněk k ženám s dlouhými vlasy, Samozřejmě máme i drobné, jemné náušnice ve stříbře i zlatě pro naše nejmenší slečny. Najdete u nás nejrůznější pecky, kroužky různých velikostí, mnoho dalších tvarů náušnic. Velmi vyhledávané jsou také zlaté a. Hezky vyniknou spolu s prstenem a náhrdelníkem nebo náramkem tvořícím soupravu. Jsou vhodné k slavnostnějším příležitostem.

Na našich stránkách najdete i mnoho dalších šperku ve zlatě i stříbře např. prsteny, náramky, řetízky, náhrdelníky, přívěšky a rozmanité soupravy.

Velmi oblíbené šperky jsou zlaté řetízky a náhrdelníky v různém barevném provedení. Dosti často je máme v nabídce společně s náramky. Najdete u nás jemné vzory vhodné na přívěšek, které se hodí pro mladší i starší generaci, pro děti, dívky i muže. Pro ty, kdo mají radši stříbro, máme i širokou kolekci řetízků a náramků ve stříbrném provedení.

Můžete si prohlédnout i velké množství s kameny i bez nebo překrásné stříbrné prstýnky, které Vás snad zaujmou svým zpracováním s možností sladit je do soupravy s náušnicemi a přívěšky.
Najdete u nás i velké množství zlatých a stříbrných zásnubních prstenů osázených zirkony nebo brilianty.

Určitě si u nás můžete vybrat i řadu nejrůznějších tvarů a provedení např, srdíčka, znamení, křížky i mnoha dalších zpracování včetně zmiňovaných přívěšků ve tvaru pírka nebo stromu života ve zlatém i stříbrném provedení.

Doufám, že šperky ze zlata nebo stříbra Vám udělají radost a bude příjemné je nosit v každodenním životě, ale i při svátečních příležitostech.

Nové rodinné domy jsou z části dřevostavby

0

Stavby rodinných domů v České republice trhají rekordy. A i když jsou ceny stavebních materiálů vysoké, stejně jako ceny pozemků, přesto všechno se i této oblasti daří. Vlivem vysoké ceny stavebních materiálů se však více lidí soustřeďuje na dřevostavby na klíč, které staví firma ORCAN GROUP. Nejedná se jenom o méně nákladné řešení, ale také o daleko rychlejší alternativu výstavby rodinného příbytku. A to jsou všechno důvody, které se promítají do současných statistik.

Až 15 % nových domů jsou dřevostavby

A právě ony statistiky ukazují, že až 15 % nových rodinných domů jsou ryze dřevostavby. Dřevěnou nosnou konstrukci má tedy už hodně nemovitostí, do vínku však dřevostavbám přilévají i vlastnosti, které se mnohdy až rovnají vlastnostem, které mají klasické rodinné příbytky z malty a cihel.

K těmto pozitivním vlastnostem či benefitům musíme zařadit například dlouhou životnost, tepelněizolační vlastnosti, také zvukotěsnost.

Ekonomické i ekologické řešení

V současné době, kdy se velkou měrou naléhá na nízkou ekonomickou náročnost, ale zase na to, aby byla stavba ekologická jsou dřevostavby trefou do černého. A dá se očekávat, že se bude počet dřevěných domků jenom zvyšovat v následujících letech. Dřevostavby jsou totiž nízkoenergetická řešení postavená za pár měsíců, nikoliv za pár let, jako je tomu v případě zděných doků.

Ze statistik vyplývá, že zájem o dřevostavby roste. Dříve nebyl podíl dřevěných domů tak vysoký, ale nyní je zájem zase o něco vyšší.

Jak dlouho trvá výstavba dřevostavby?

Člověka napadá otázka, jak dlouho vlastně výstavba dřevostavby trvá. Je to běh na dlouhou trať? Není, je to samozřejmě individuální řešení, ale v porovnání s klasickou nemovitostí je to daleko rychlejší alternativa. Zatímco u běžného domu se dočkáte po pár měsících teprve základů, u dřevostavby se budete radovat už z hrubé stavby.

Předsevzetí zhubnout? S pevnou vůlí pomůže proteinová dieta!

0

S vánočními svátky se blíží čas mlsání i trávení volného času na pohovce při sledování pohádek a romantických filmů. Pohodu pak vystřídá šok při pohledu na cifru na osobní váze a předsevzetí vše změnit od nového roku. Jak tentokrát uspět a shodit nadbytečné kilogramy? Jak nespadnout do koloběhu jojo efektu? Stačí si nastavit cíl a vyzkoušet proteinovou dietu!

Co je proteinová dieta

Shodit pár kil bez neustálého hladovění? Stačí přijmout správný jídelní režim a přidat pohyb, tuky budou mizet doslova před očima. Samozřejmě je nutné nastavit reálné cíle, odborníci doporučují shodit asi jeden kilogram týdně, což je s proteinovou dietou hračka. Funguje totiž na snadném principu, kdy se ve stravě omezí sacharidy a tuky, naopak se přidají bílkoviny neboli proteiny, které mají nízkou energetickou hodnotu. S takovou dietou pomohou speciálně připravené proteinové pokrmy, ale lze si samozřejmě připravovat dle návodu i vlastní.

Při chuti na sladké

Největším problémem při držení diet bývá chuť na sladké, která přepadává při hladovění. S proteinovou dietou hladovění nehrozí, jedná se o zdravý způsob, jak dosáhnout vysněné postavy. Navíc se při držení diety není nutné vzdát chuti na sladké, připravit si lze proteinové palačinky doplněné o ovoce, o domácí marmeládu bez přidaného cukru nebo výjimečně je pojídat s hořkou čokoládou nebo s karamelem. Výborně chutnají také tyto zdravé palačinky s citronovou příchutí nebo s drceným kokosem.

Svačinka s 15 gramy bílkovin

Lidé na dietě často řeší, jak se stravovat v práci, na cestách nebo při služebních výjezdech, kdy dotyčný nemá šanci si připravit jídlo nebo vybrat takové, které by odpovídalo výživovým požadavkům. Snadným řešením jsou proteinové tyčinky, které obsahují minimum sacharidů (přibližně 10-30 %), ale neskutečných 15 gramů bílkovin. Díky této plnohodnotné svačině nehrozí, že se naruší fungování metabolismu nebo dojde k hladovění.

Jak vybrat ideální oblečení na cvičení

0

Plánujete zařadit do svého denního harmonogramu více pohybu? Pokud ano, je načase si koupit pohodlné, přizpůsobivé oblečení. Ne, plandající tepláky a rozepnutá mikina nejsou parťáci, kteří vás v cvičení budou podporovat. Spíše je to naopak – budou cvičení znepříjemňovat, co jen to jde. Proto si pořiďte takové, které bude naopak korespondovat s každým vaším pohybem a které bude každý krok hezky kopírovat. Přesně s takovým oblečením bude cvičení jedna radost.

Funkční oblečení je klíčem k úspěchu

Ať už vybíráte tričko na cvičení nebo legíny, které vám budou dobře padnout, svou pozornost zaměřte na funkční alternativy. Oblečení je dobré vybírat funkční z několika důvodů, předně proto, že se při každé fyzické aktivitě pořádně zapotíte. A funkční oblečení se pyšní funkcí odvádět pot. Je dobře prodyšné, rychle schne a je navíc velice příjemné na tělo.

Ať v něm chcete i spát

Při výběru ideálního oblečení na cvičení je klíčové, abyste se v něm cítili dobře. Pokud v něm chcete i spát, pak je to naprosto skvělé, přesně to je trefa do černého. Oblečení ale v žádném případě nesmí nikde škrábat ani škrtit, to by mohlo vést k vaší nespokojenosti.

Rozhodně se nedívejte na cedulku, která vás pravděpodobně bude škrábat při zkoušení věcí. Ta se po koupi jenom odstřihne, a tím je problém zažehnán.

Na vzhledu záleží

Bylo prokázané, že pokud to člověku ve sportovním oblečení sluší, má automaticky tendenci se dané sportovní aktivitě více věnovat. I když to může znít sebevíc povrchně, něco na tom bude. Proto se při výběru sportovního oblečení dívejte také na vzhled. Jestliže není po designové stránce hezké, raději daný kousek nechejte na pultu kamenné prodejny nebo e-shopu.

Stejně jako jiné druhy oblečení, i to na cvičení podléhá módním trendům. Pro rok 2022 je tím nejvíce moderním odstínem fialová, proto vsaďte na kousky této barvy.

Nevíte, co letos pořídit babičce nebo dědovi k Vánocům? Máme pro vás inspiraci!

0

Jistě to často slyšíte také, nic nechtějí, nic nepotřebují a mají bolavá záda. Jaký dárek tedy pořídit prarodičům? Jistě je potěší praktický například i praktický dárek. A jaký? Co třeba takový, se kterým budou činnosti doma, na zahradě i kolem auta jednodušší, rychlejší a zábavnější?

Tlaková bateriová pistole na chalupu, zahradu a vůbec.

S ruční tlakovou myčkou KHB 6 Battery Set vyčistíte, nezávisle na elektrické přípojce, kolo, hračky nebo věci okolo domu jako je zahradní nábytek, nářadí či květináče. S použitím samonasávací hadice můžete využívat i alternativní zdroje vody. Tlaková myčka nabízí střední tlak max. 24 barů. Součástí příslušenství je baterie 16 V s technologií reálného času, tryska s plochým paprskem pro šetrné čištění a rotační tryska na intenzivnější znečištění.

Jak krásná jsou 3 rychleji umytá okna bez volavých zad.

Okenní vysavač Kärcher WV 6 Plus je lehounký, má ergonomický tvar a perfektně padne do ruky. Nezanechává šmouhy ani kapky. V kombinaci se správným prostředkem a rozmývákem s potahem z mikrovlákna budou okna čistá a vyleštěná již po jednom tahu. Tekutý inovativní silikon skvěle přilne k povrchu, a proto s ním vyčistíte okna opravdu až do okrajů. Díky výkonné baterii vydrží v provozu na jedno nabití až 100 minut, přičemž zbývající čas zobrazí displej na rukojeti. Čištění si tedy můžeme předem naplánovat.

Děda má rychle oškrábáno

Elektrická škrabka na led Kärcher EDI 4 odstraní jedním tahem a bez námahy i odolnější vrstvy ledu. Práce s ní je jednoduchá. Je vybavena funkcí inteligentního přepínání v pohotovostním režimu, který zajišťuje automatický start. Lopatky se zastaví v okamžiku, kdy přístroj zvednete a po přiložení se opět spustí. Při plném nabití má baterie výdrž cca 15 minut, což vystačí hned na několik dnů. Díky Li-Ion dobíjecí baterii může zařízení zůstat ve vozidle i delší dobu, aniž by se vybilo. Navíc LED kontrolka vám ukáže, kdy je potřeba zařízení opět nabít.

Někdy je zkrátka opravdu možné udělat radost praktickým dárkem, který za to opravdu stojí.

Více o praktických dárcích zjistíte na www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz.

Šperk, talisman nebo amulet

0

To všechno splňoval jeden drahokam – Jantar. Patřil mezi první suroviny, které člověk používal na ozdobu pohřebních rubášů a předmětů, jako trvalou připomínku za zesnulého. Tento fakt nám potvrzují nálezci, kteří našli důkazy z dob 8000 let př. n. l. Ve starověku, sloužil Jantar jako symbol nostalgie či smutku.

Jedna z dochovaných legend vypráví o názvu kamene. Název pochází z volného latinského překladu electrum a starověkého elektron, který zase vznikl z elektor, což znamená zářící slunce. Můžeme se přenést i řeckým bájím. Kde bůh Helios (bůh slunce), zplodil syna a dcery. Syn byl v určitém věku zabit bleskem. Jeho sestry byly tak zlomené žalem, že se v průběhu pláče změnily na topoly. Jejich slzy pak padaly do řeky Eridanus, kde ztuhly a změnily se do kapiček Jantaru.O dalších kamenech se dozvíte zde.

Do všech možných šperků se jantar používá odjakživa.

Pokud vás upoutávka zaujala, podívejte se na pokračování článku o Jantaru zde, na těchto stránkách.