Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny
Domů Blog

Pravidelné návštěvy autorizovaného servisu Škoda vám ušetří mnoho starostí s autem

0

Máte nový nebo i ojetý vůz a jezdíte pravidelně do servisu? Tak to děláte dobře. Jistotou je vždy návštěva autorizovaného servisu, dodržení pravidelných servisních prohlídek a tím zajištění té nejlepší péče pro váš vůz. Právě pravidelné prohlídky a výměna opotřebených dílů včas je zárukou toho, že vaše vozidlo bude vždy splňovat maximální standardy bezpečnosti, tak, jak to zamýšlel výrobce vozu. Prohlídky vašeho vozidla v servisu proto nikdy neodkládejte.

Z dlouhodobého hlediska se vám zodpovědný servis vrátí

Ačkoliv se vám může zdát, že návštěva servisu je někdy zbytečná, protože auto přece jezdí, potom vězte, že je to mnohem složitější. Některé díly se zkrátka postupně opotřebovávají a vznikají vůle mechanických částí, které je potřeba vyřešit. Je třeba vyměnit provozní kapaliny. To vše v pravidelných intervalech, kdy se ještě přímo nemusí nutně projevit nějaká zjevná závada. Většinou je to totiž tak, že pokud už máte s vozidlem problém, něco jste pravděpodobně v údržbě zanedbali. Pokud ale budete servis navštěvovat pravidelně:

 • Zvýšíte životnost vozidla
 • Zajistíte si maximální bezpečnost vozu

Pravidelný servis totiž znamená, že se vám vozidlo odvděčí bezproblémovou činností, nebudete muset případně investovat do nákladních oprav, které přicházejí na řadu, když se údržba zanedbá. Jestliže navštívíte autorizovaný servis Škoda Praha, můžete si být jisti, že vaše vozidlo bude pod drobnohledem vyškolených mechaniků, kteří vědí, co potřebuje. Dodržení schválených postupů automobilkou a používání pouze originálních náhradních dílů je samozřejmostí.

Úspora nákladů

Při údržbě vašeho vozidla můžete využít různých možností úspory nákladů. Jednak je to Šeková knížka, která majitelům vozidel stáří 4 let a více dokáže výrazně zlevnit běžné servisní úkony, dále je to potom Předplacený servis kryjící náklady pravidelných servisních prohlídek spojených s výměnami oleje, filtrů a případně také výměny dílů běžného opotřebení.

Tipy a triky, jak do léta zapracovat na své postavě

0

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, léto a s ním spojené lenošení u vody už pomalu ťuká na dveře. Spousta z nás tak přemýšlí nad tím, jak přebytečná kila přeměnit ve svaly, abychom v plavkách, případně v šortkách a tílku, vypadali co možná nejlépe, jak na to?

Zaměřte se na dostatek pohybu

Bez toho, abyste se hýbali, to zkrátka nepůjde. Neznamená to, že ode dneška musíte v posilovně pomalu i spát, avšak měli byste do svého denního plánu zařadit alespoň půlhodinovou procházku. Jestli vás tlačí čas, a zároveň je pro vás motivace ke sportu o to větší, řídíte-li se určitým plánem, pak vyzkoušejte 30denní výzvu. Těch je rovnou několik druhů, mezi začátečníky je nejvyhledávanější 30denní výzva určená pro celé tělo. Jakmile úspěšně zdoláte tu, můžete si vyzkoušet další 30denní výzvu, tentokrát na břicho, hýždě, ruce nebo nohy. Záleží pouze na vás, jaká tělesná partie je u vás nejproblémovější. 

Účinnou motivací k zvýšenému pohybu může představovat zakoupení permanentky do fitka nebo párové aktivity. Vydejte se třeba se svými přáteli na kolo, na výšlap nebo jen na zmíněnou procházku. Důležité zkrátka je, abyste se pohybovali více.

Vyzkoušejte zdravější verze receptů

Pokud chcete zhubnout, anebo zkrátka vyrýsovat svoji postavu, zaměřte se nejen na dostatečný pohyb, ale také na úpravu jídelníčku. Nemusíte z něj odstranit všechna jídla, která máte rádi, ale před jejich přípravou se zkuste po internetu porozhlédnout, zda se nedají připravit ve zdravější verzi. Z řad sladkostí jsou skvělé zdravé cookies, které se dají připravit na několik způsobů. Některé jsou dokonce veganské či bezlepkové a velkou výhodou zdravých cookies taktéž je, že jsou velmi rychle připravené.

Důležité je také je, aby vaše strava byla vyvážená, tedy aby obsahovala ideální poměr tuků, sacharidů a bílkovin. Svoji pozornost směřujte nejen na výběr potravin, ale také na svůj pitný režim, který byste neměli šidit. Tekutiny svému tělu dodejte ideálně formou vody, doplněné například plátkem citronu, nebo neslazeným zeleným čajem a ovocnými či zeleninovými šťávami. Průmyslově vyráběným limonádám plným cukru se vyvarujte.

Vsaďte své karty na některou z diet

S velkým úspěchem, zejména mezi ženami, se setkávají také různé formy diet. V posledních letech je jednou z nejoblíbenějších keto dieta, která razantně omezuje konzumaci sacharidů, čímž přispívá k odbourávání tuku z těla. Vyhledávaná je ale i Cambridge dieta, která taktéž funguje na principu ketózy, a původně byla určena obézním jedincům, proto byste ji neměli držet příliš dlouho, mohlo by to být pro tělo příliš drastické. Cambridge dieta se skládá z několika fází, během nichž se pracuje s různým kalorickým příjmem. Mezi další vyhledávané diety patří lowcarb dieta, během které opět dochází k razantnímu omezení sacharidů, nebo paleo dieta, případně Dukanova dieta.

Pohodlné objednávání pracovních oděvů, obuvi a rukavic online

0

V současné době stále více lidí uvědomuje důležitost vhodného oděvu a obuvi pro různé druhy práce. Pracovní oděvy, pracovní obuv a pracovní rukavice nejenže chrání člověka před možnými úrazy, ale také mu dodávají potřebný komfort při práci. Pokud hledáte kvalitní pracovní oděvy, pracovní obuv a pracovní rukavice, pak eshop pracovniochrana.cz s pracovními oděvy a pracovní obuví je místem, kam byste rozhodně měli zamířit.

Využijte možnosti personalizace pracovního oděvu, vyzdobte jej firemními barvami a logem

Eshop pracovniochrana.cz s pracovními oděvy, pracovními rukavicemi a pracovní obuví nabízí široký výběr produktů pro různé druhy práce. Od pracovního oblečení a obuvi pro stavebnictví, přes pracovní oděvy, pracovní rukavice a pracovní obuv pro gastronomii až po pracovní oděvy, pracovní rukavice a pracovní obuv pro zdravotnictví. Každý produkt je vyroben z kvalitních materiálů a splňuje nejvyšší standardy bezpečnosti.

Kvalitní a spolehlivé pracovní vybavení pro všechny profese

V eshopu pracovniochrana.cz najdete pracovní oděvy a pracovní obuv v různých velikostech a barevných variantách, abyste si mohli vybrat tu nejvhodnější pro vás. Navíc jsou produkty nabízeny za rozumnou cenu, což znamená, že si můžete koupit kvalitní pracovní oděvy, pracovní rukavice a pracovní obuv bez toho, abyste museli utratit veškerý svůj příjem.

Nákup v eshopu s pracovními oděvy a pracovní obuví se vyplatí nejen vám, ale také vaší firmě. Kvalitní pracovní oděvy a obuv vám umožní pracovat bezpečně a v pohodlí, což povede k vyšší produktivitě a efektivitě práce. Nákup v eshopu pracovniochrana.cz s pracovními oděvy a obuví také pomáhá podpořit místní průmysl a podnikání. Prodává produkty vyrobené v České republice nebo v Evropě, což znamená, že i vy podpoříte místní ekonomiku a zaměstnanost.

Vyplatí se repasovaná výpočetní technika?

0

Nákup nového počítače (desktopového či laptopu) by měl být vždy doprovázen zevrubným posouzením specifik, jež by měl splňovat.

Výběr konkrétního modelu vždy provádíme na základě toho, k jakým účelům jej budeme používat, proto se také jednotlivé druhy mezi sebou liší nejen vzhledem a cenou, ale především integrovanými komponenty, které specifikují jeho výkon, možnosti zobrazování či využitelné nástroje.

Při výběru vhodného typu počítače tak často řešíme optimální konfiguraci při daných finančních možnostech – je-li ovšem potřeba počítač na určité výkonností úrovni s poměrně vysokou cenou, je dobré se porozhlédnout po vhodné alternativně. Jednou z nich je repasovaná výpočetní technika.

Repasovaná technika a její výhody

Výpočetní technika vyšší výkonností třídy je obvykle dražší než standardně nabízené počítače a notebooky, jelikož obsahuje řadu komponent nebo speciální provedení, které zajišťuje plynulý běh a souběh programů náročnějších například na grafické zobrazování nebo zpracování dat.

Běžné modely počítačů a laptopů jsou primárně řešeny jako kancelářské, výkonnější zařízení vyžadují pokročilé komponenty a odpovídající dodatečné systémy (chlazení, odolnost krytování apod.). Repasovaný počítačse obvykle řadí do zmíněné vyšší výkonnostní třídy, představuje však mnohem dostupnější variantu.

Jak vzniká repasovaný počítač

Jako repasovaný je obvykle označován počítač nebo notebook, který je prodáván jako použitý. Slovo použitý ovšem v tomto případě nelze chápat v obvyklém smyslu – repasují se výstavní kusy z předváděcích akcí nebo zařízení využívána v rámci leasingových služeb, či vrácená v zákonné lhůtě, tedy modely, které byly užívány minimálně nebo ve velmi omezené míře.

Proces repasování v podstatě znamená kompletní vyčištění (fyzické i na úrovni softwaru), opravu a výměnu poškozených nebo vadných komponent a dílů a následné detailní otestování správné funkčnosti.

Refurbished Computers

Výhody repasovaných počítačů

Hlavní výhodou nákupu repasované techniky je především její cena. Repasovaný notebook velmi dobrého výkonu můžete koupit i s cenou o desítky procent nižší, než za jakou byste pořídili nový.

Je sice pravda, že repasovaný model bude vždy mírně zastaralý v porovnání s aktuálními typy, jelikož se ovšem takové modely vyřazují velmi brzy, není míra zastarání vysoká. Další výhodou těchto zařízení je velmi výkonná konfigurace – vždy se totiž jedná o modely vyšších produktových řad. Pro prodej repasovaných počítačů platí speciální podmínky, obvyklou je například záruční lhůta, která tvoří zpravidla minimálně 12 měsíců.

Potřebujete-li počítač nebo notebook pro náročnější aktivity (například práci s grafickým softwarem nebo programování či hraní moderních her), jsou repasovaná zařízení velmi dobrou volbou, nemáte-li k dispozici dostatek finančních prostředků.

Letní šaty a inspirace – jak vybrat ty správné pro vás

0

Léto se neúprosně blíží a mnohé ženy touží alespoň po jednom novém kousku v šatníku, který budou moci v letních dnech předvést. Hledáte i vy inspiraci na letní šaty? Jaké zvolit a na jaké faktory se při výběru zaměřit? To vám v článku ukážeme a pomůžeme vám, abyste výběr šatů měly lehčí.

Letní šaty

Letní šaty jsou perfektní volbou pro teplé letní dny. Jsou lehké, volné a pohodlné, což je ideální pro vysoké teploty. Existuje mnoho různých stylu letních šatů, od bohémských maxi šatů po elegantní koktejlové šaty.

Mezi nejoblíbenější materiály látek pro letní šaty patří bavlna, len a rayon. Tyto materiály jsou prodyšné a snadno se čistí, což je důležité pro letní nošení. Některé letní šaty jsou také vyrobeny z tenčích materiálů, jako je hedvábí nebo polyester, které jsou také vhodné pro teplé počasí.

Letní šaty najdeme v obchodech a na internetu ve všech možných barvách, vzorech a stylu. Některé látky pro letní šaty jsou jednoduché a elegantní, jiné jsou více výrazné s květinovými vzory nebo barevnými kameny. Nejoblíbenější styly letních šatů zahrnují maxi šaty, koktejlové šaty, sundress a romantické boho styly.

A kam letní šaty nosit? Najdeme mnoho příležitostí. Například ideální jsou pro párty, svatby, festivaly, nebo jen tak na běžné nošení. Taktéž mohou být kombinovány s různými doplňky, jako jsou klobouky, sluneční brýle nebo náhrdelníky, aby vytvořily zajímavé outfity.

A jaký z různých stylů a materiálů, které jsou k dispozici, si zvolíte, záleží jen na vás. Jde o to, co nejlépe vybrat to, co vyhovuje vašemu osobnímu stylu a také pohodlí.

Výběr letních šatů

Výběr letních šatů může být trochu složitý, protože, jak jsme již zmínili, najdeme tolik stylů, materiálů a barev, až to člověku zamotá hlavu. Proto se při výběru snažte zvážit několik faktorů, abyste si vybrali šaty, které vám budou nejen vyhovovat, ale také se budou hodit k vašemu osobnímu stylu a třeba k dané příležitosti.

Prvním krokem při výběru letních šatů je rozhodnutí o stylu, který vyhovuje vašim potřebám. Hledáte bohémské maxi šaty nebo elegantní koktejlové šaty? Zajímá vás, jak si oživit šatník? Měli byste se rozhodnout, jestli chcete něco formálního nebo neformálního a jestli chcete něco jednoduchého, nebo naopak něco více výrazného.

Dalším důležitým faktorem je materiál. Pro letní nošení jsou nejlepší volbou tyto materiály:

 • bavlna
 • len
 • rayon
 • hedvábí
 • polyester

Jejich výhodu je prodyšnost a snadné čištění.

Barva a vzory jsou dalším faktorem při výběru letních šatů. Rozhodněte se, co se vám osobně líbí a co se hodí k vašemu osobnímu stylu. Pamatujte také na to, že se máte v šatech cítit pohodlně, nesnažte se tedy za každou cenu přizpůsobit trendům. Zkuste si také vzpomenout na tipy pro minimalistický šatník, ať nekupujete něco, co si vezmete na sebe jen jednou. Univerzálnost je základ.

Jste více tradiční? Mohly by se vám líbit jednodušší šaty v jedné barvě. Pokud jste ale naopak více odvážní, mohly by se vám líbit šaty s květinovými vzory nebo barevnými kameny.

Inspirace

Letní sezóna je zkrátka ideálním časem pro nošení šatů, ať už jste na dovolené, na svatbě nebo na večírku. S tak mnoha různými styly, materiály a barvami, může být těžké vybrat ty správné letní šaty. Abychom vám pomohli s výběrem, přinášíme několik inspirativních nápadů, které by vám mohly pomoci při výběru letních šatů.

Letní šaty s ramínky

Letní šaty s ramínky jsou klasikou pro teplé počasí, protože umožňují vašim ramenům dýchat a snižují teplo. Existuje celá řada stylů, jako jsou klasické nebo romantické. Opět záleží jen na vás, co se k vám hodí a v čem se budete cítit dobře.

Šaty s volánky

Šaty s volánky působí velmi žensky a romanticky, takže pokud nejste proti volánkům jsou perfektní volbou pro letní dny. Pakliže se chystáte na rande, neuděláte s nimi chybu.

Letní šaty s květinovými vzory

Tyto šaty jsou neodmyslitelnou součástí ženského šatníku na léto. Jsou veselé, barevné a plné života. Materiál letních šatů je lehký a prodyšný, což je ideální pro letní teplo.

Květinové vzory navíc přidávají šatům barvu a živost. Květované šaty se objevují v široké škále barev a vzorů, takže si každá žena může vybrat svůj oblíbený. Tento styl šatů je univerzální a může být nošen jak k formálním, tak i neformálním příležitostem. A navíc nevyžadují žádné další doplnění, jako je například náhrdelník nebo náramky.

Letní šaty s krajkovými prvky

Krajkové prvky dodávají šatům elegantní vzhled, který je vhodný pro formálnější příležitosti. Krajka představuje ženskost a něžnost, což je důvod, proč jsou letní šaty s krajkovými prvky tak oblíbené.

Mohou být nošeny ke slavnostním příležitostem, ale i na večeři nebo výlety. Navíc vyžadují jen minimum doplňků, takže se snažte kombinovat s jednoduchými sandály a malou kabelkou.

Midi šaty

Midi šaty jsou vhodné pro různé příležitosti, od formálních událostí až po volnočasové aktivity. Dodávají ženě ženský a elegantní vzhled. Midi šaty jsou pohodlné a lehké, takže se hodí na teplé letní dny. Lze snadno kombinovat s různými typy obuvi a doplňků, takže můžete vytvořit různé outfity.

Šaty s výstřihem

Výstřih je módní kousek, který dodává ženám sebevědomí a sexy vzhled. Výstřih šatů pomáhá zvýraznit krk a ramena, což má přitažlivý a ženský efekt.

Tento typ šatů se hodí pro různé typy postav. Při výběru však zvažte, jaký typ výstřihu vám nejlépe vyhovuje. Můžete se rozhodnout pro kulatý výstřih, V výstřih nebo jiný typ.

Šaty s výstřihem jsou skvělou volbou pro ženy, které chtějí zvýraznit své krásné křivky a zároveň zůstat stylové a elegantní. Tyto šaty se dají nosit během celého roku a na různé příležitosti, jako jsou večírky, svatby, pracovní setkání a mnoho dalších.

Maxi šaty

Tyto šaty se vyznačují délkou až na zem a jsou ideální pro teplé letní dny. Maxi šaty nabízejí ženám pohodlí a svobodu pohybu, zároveň však zůstávají elegantní a ženské.

Jednou z nejlepších věcí na maxi šatech je, že jsou vhodné pro ženy všech tvarů a velikostí. Tyto šaty vynikají svým jednoduchým a elegantním vzhledem a snadno se dají nosit na různé příležitosti. Maxi šaty lze nosit na pláž, na nákupy, na večírek nebo do kanceláře.

Letní šaty s rozparky

Elegantní a provokativní volba pro ženy, které chtějí vyniknout. Šaty se vyznačují rozparkem, který se táhne od kolena nebo od stehna až ke špičce nohy. Rozparek u šatů může být malý a nebo naopak může být velký a může toho odhalovat více.

Při výběru šatů s rozparkem je důležité zvolit správnou velikost a střih, aby vám šaty seděly dobře a nebyly příliš volné nebo těsné.

Na závěr

Letní šaty by vždy měly být na seznamu při zařizování dámského šatníku. Jejich výběr může být zábavný a snadný, když víte, co hledat. Těchto několik inspirací na letní šaty je základem pro vaši letní garderobu a poskytne vám mnoho možností pro jakoukoliv příležitost.

Pamatujte vždy na to, že při výběru oblečení byste měli zvážit své osobní preference a styl, stejně tak příležitost, pro kterou budete oblečení nosit. Neplatí to pouze na šaty, ale celkově na jakýkoliv kus oblečení.

Nakonec tu pro vás máme souhrnné tipy na závěr:

 • Zvažte materiál: Letní šaty by měly být vyrobeny z prodyšných a lehkých materiálů, jako je bavlna nebo rayon, aby vás udržely v chladu a pohodlí během teplých dnů.
 • Volte barvy: Letní barvy, jako jsou pastelové odstíny, světlé barvy nebo květinové potisky, jsou ideální pro letní sezónu.
 • Přemýšlejte o doplnění: Letní šaty se často kombinují s botami na klínku, sandály nebo espadrilky, aby se zvýraznil letní styl.
 • Přemýšlejte o události: Ujistěte se, že šaty, které si vyberete, jsou vhodné pro příležitost, na kterou je budete nosit.

Užijte si letní sezónu v pohodlí a stylu v nových letních šatech.

Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista

5 nejlepších zoologických zahrad v Evropě, které potěší děti i dospělé

0

Děti i dospělí milují zvířata. Podívat se na exotické druhy zvířat a dozvědět se o nich něco nového, je vždy skvělé. Nemusíte jezdit na výlety jen do českých zoologických zahrad. Stejně dobře můžete začlenit návštěvu zvířat také při dovolené v zahraničí. Ve kterých zemích a městech najdete nejkrásnější evropské ZOO, na které se bude těšit celá rodina?

Schonbrunn: nejstarší zoologická zahrada v Evropě

Začneme nejstarší zoologickou zahradou v Evropě. Můžete si do ní snadno udělat jednodenní výlet, protože se nachází ve Vídni. Schonbrunn byl založen v roce 1752 a najdete tam přes 500 druhů zvířat. Navštívit můžete i prales, ve kterém kolem vás běhají a poletují divoká zvířata. Měli byste si proto dávat pozor na to, kam šlapete.

Za zvířaty v Berlíně a Hagenbecku

Berlín je dalším poměrně blízkým městem, kde najdete nádhernou zoologickou zahradu. Jedním ze speciálních obyvatel je tučňák africký nebo chilský plameňák, které jinde neuvidíte. Další německou zahradou, která stojí za návštěvu, je Hagenbeck Tierpark v Hamburku. Uvidíte zde lední medvědy, tučňáky, mořské medvědy a mnoho dalších zvířat.

Antverpská ZOO v Belgii

Při návštěvě Belgie musíte navštívit místní zoologickou zahradu. Antverpská ZOO nabízí program pro ohrožená zvířata a širokou paletu druhů zvířat. Dovolená v Belgii vás zaručeně okouzlí a výlet do zoologické zahrady a jedinečnými a kouzelnými zvířaty potěší každého milovníka zvířat. Kromě zvířat si užijete také panoramatický výhled, což se každému návštěvníku této země nepoštěstí.

Artis ZOO v Amsterdamu

Amsterdam je fascinující město. Jestli sem pojedete alespoň na prodloužený víkend, neměli byste minout jejich zoologickou zahradu. Jen 15 minut z centra města najdete jednu z největších zoologických zahrad v Evropě. Artis Royal ZOO je domovem pro mnoho exotických zvířat. Dovolená v Amsterdamu bude úplná jedině s návštěvou tohoto nádherného místa.

Stěhování do blízkosti velkých měst je trendem

0

Poslední průzkumy ukazují na to, že Češi milují velká města a že se sem také s oblibou stěhují. I když v nejlepším případě bychom měli toto tvrzení trochu upravit. Stěhují se totiž do blízkosti velkých měst, kde se jim kloubí blízkost příležitostí a ruchu velkoměsta s přírodou a klidem, který mnozí ke spokojenému životu chtějí. Pojďme se podívat na celosvětové srovnání a to, proč je u nás právě stěhování do okolí velkých měst tak žádané.

Investice do bydlení je jistota

Stěhování v Praze nebo v jiných městech v posledním roce nabíralo na síle. Zatímco někdo se stěhoval z velkého města, jiný do něj. Jak ale z průzkumů vyplývá, stále atraktivnější jsou okraje velkých měst, která slibují a dávají Čechům přesně to, co ke svému spokojenému životu vyžadují a co chtějí.

Nikde se však nepíše, že se lidé stěhují do nájmů, jako je tomu v Německu nebo Rakousku, kde je nájem daleko atraktivnější cestou než vlastní bydlení. U nás se spíše preferuje koupě vlastního bydlení. Lidé nechtějí odkládat pořizování svého vlastního příbytku, berou to jako investici. Z tohoto pohledu byl loňský rok doslova rekordní. Těsně před zdražováním hypotečních úvěrů se totiž Češi rozhodli maximálně vykoupit nabízené nemovitosti na trhu a svůj sen si realizovat, co jen to šlo.

Bydlení za městem = přijatelný kompromis

Tím, že si pořizujeme vlastní bydlení nezajišťujeme jenom sebe, ale do budoucna také své potomky. Ne ve všech rodinách se však najde společné slovo udávající, kde se konkrétně bude žít. A ostatně proto se volí stěhování v blízkosti měst, což je jinými slovy přijatelný kompromis pro všechny strany v domácnosti. Na jednu stranu je možnost dojíždění do práce ve městě, kde ostatně panují lepší podmínky i pracovní příležitosti, na druhou stranu jsme stále v obklopení přírody a nemusíme zaspávat za ruchu okolního velkoměsta.

Tento trend, kdy se lidé stěhují spíše za město než do města započala koronavirová pandemie. Respektive by se dalo říct, že ho jenom značně urychlila.

Když módní přehlídky udávají trendy. Co nám vzkazují?

0

Patříte k milovníkům módy? Pak si jednoznačně nenecháváte ujít i to, co aktuálně vévodí módním přehlídkám. Návrháři se každým rokem několikrát schází a ukazují či predikují, co se bude v nadcházejícím období nosit. Ať už berete tyto nastolené trendy vážně či nikoliv, pojďme si zmínit to nejlepší, co se na módních molech v posledních měsících objevilo a co s největší pravděpodobností skutečně unosíte i v běžném životě. A není toho málo!

Beránkové bundy, aneb kombinujeme teplo s kůží

Máte doma krásný kožený doplněk, například kabelku a říkali jste si, že byste to raději zkombinovali s tentýž materiálem, který by však byl trochu v jiném provedení? Móda je vám nyní nakloněná, přiklání se ostatně sama k bundám, kterým se jinak říká „beránci”.

Zpravidla jsou tyto bundy kožené, doplněné o kožešinu, umělou nebo pravou, která se nachází nejen uvnitř bundy, ale také jsou z tohoto materiálu vytvořené i viditelné prvky, jako límce nebo kraje bund. Obvykle jsou k dostání v černé, ale hitem v posledních měsících jsou hnědé alternativy, ve kterých se člověk tolik neztratí.

Když kozačky, tak extra vysoké

Kožené módní doplňky, o kterých již byla řeč, nemusíte nutně spojovat jen s beránkovými bundami, ale také s extra vysokými kozačkami, které nebudou sahat pouze ke kolenům, ale až nad kolena. Ovládají prakticky všechny předcházející týdny módy čili není zde pochyb ani sporu, že se je vyplatí v botníku mít.

Kozačky skvěle doplňují například košilové šaty, ale také se dobře budou hodit k běžným slim kalhotám, jež jsou upnuté od pasu až ke kotníkům.

Jen růžová to může být

Pokud jste se domnívali, že chladnější části roku budou vévodit spíše tlumené barvy, není tomu tak. Letošnímu roku v každém případě dominují a kralují pestré odstíny a nadcházejícímu období hlavně barva růžová. Ta byla ostatně zvolená i za barvu roku, konkrétně mluvíme o takzvaném magenta odstínu.

Jestliže nad růžovou váháte, módní stylisté mají jasno. Ti jsou toho názoru, že nyní neexistuje outfit, ve kterém by bylo růžové použito moc. Monochromatické outfity tak mají zelenou.