Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Skládací koloběžky aneb proč byste si jednu určitě měli pořídit?

Post date:

Author:

Category:

Kompaktní skládací koloběžky se v posledních letech staly obrovským fenoménem. Na malém dopravním prostředku se ve velkých městech totiž prohání nejenom děti, ale také byznysmeni nebo ženy z kanceláří.

Není se čemu divit, protože skládací koloběžka představuje ideální dopravní prostředek právě do velkých měst. Pojďme si tedy představit největší výhody skládací koloběžky a také tipy pro její zakoupení.

Vhodné pro děti

Na skládacích koloběžkách nemusí pochopitelně jezdit pouze dospělí, ale perfektně mohou posloužit i menším dětem. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům s nimi děti dokáží snadno manipulovat a ani na úzkém chodníku nebudou mít problém s ovladatelností své koloběžky.

Další velkou výhodou jsou nastavitelná řídítka, takže koloběžka může růst plynule s vaší ratolestí. V každém okamžiku tak bude mít váš syn nebo dcera k dispozici perfektní dopravní prostředek, který po příjezdu do školy jednoduše složí a uzamkne do skříňky.

Kam koloběžku uložit?

Budete-li přemýšlet nad otázkou, jak složit koloběžku, budete mile překvapeni. Moderní koloběžky je totiž možné složit během několika vteřin, takže si je můžete pohodlně vzít do autobusu, tramvaje nebo metra.

V tuto chvíli oceníte i nízkou hmotnost a kompaktní rozměry, protože některé koloběžky se dokonce vejdou do cestovního kufru. Skládací koloběžky jsou navíc dostupné ve všech myslitelných designových provedeních, takže si mezi barevnými kombinacemi s polepy určitě vyberete.

Pozor na ložiska

Výběr skládací koloběžky pro dospělé sice není nijak složitý, ovšem i přesto byste měli pozornost věnovat několika důležitým parametrům. Jedním z nich jsou ložiska, která jsou naprosto zásadní pro plynulost a pohodlnost jízdy.

Pro začátek se nebojte investovat do kvalitnějších ložisek, protože levnější varianty začnou po několika kilometrech nepříjemně rachotit a drhnout. Jednotlivá ložiska jsou značena písmeny ABEC a čísly od 1 do 9. Pro plynulou a pohodlnou jízdu po jakémkoliv povrchu volte varianty ABEC 5 až 9.

Jakou zvolit velikost koleček?

Dalším zásadním faktorem při výběru skládací koloběžky pro děti jsou kolečka. U nich platí jednoduché pravidlo. Čím větší kolečka jsou, tím vyšší je rychlost koloběžky, ale zároveň se zhorší její ovladatelnost. Pro děti tedy zvolte o něco menší kolečka.

Kromě velikosti se však zaměřte i na tvrdost. Po tvrdším obutí pojede koloběžka rychleji, ale jízda nebude tak pohodlná. Dobře si tedy rozmyslete, zda budete jezdit spíše po asfaltu, nezpevněném povrchu nebo po dlažebních kostkách. Určitou variantu do lehčího terénu pak představují koloběžky s nafukovacími koly.

Pořízení skládací koloběžky se určitě vyplatí, protože do města neexistuje kompaktnější dopravní prostředek, který tak snadno zaparkujete. Navíc ho využijete nejenom vy, ale také vaše ratolesti.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!