Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Ašvaganda na podporu oslabené imunity

Post date:

Author:

Category:

Ájurvédská bylina Ašvaganda zažene stres a pomůže proti nachlazení. Také ale léčí mnoho dalších příznaků a nemocí. Je to až 1,5 metru vysoký keř, který má mnoho drobných listů a žlutých květů. Plodem je červená bobule. Ačkoliv se řadí mezi tropické rostliny, můžete ji pěstovat v interiéru a v letních teplých měsících vydrží i na zahradě. Je jednou z nejstarších používaných bylin a i přesto ji stále mnoho lidí nezná. Proč byste měli tuto rostlinu znát a v čem dokáže pomoci?

Odkud se Ašvaganda vzala?

Ašvaganda byla nejdříve používána jako afrodiziakum. Patří do Ájurvédské medicíny, která vznikla přibližně před 5 000 lety v Indii a je považována za nejstarší medicínu na světě. Tato medicína má za úkol přijít na původ onemocnění, vyléčit ho a do budoucna předcházet tomu, aby se nemoc vrátila. Ašvaganda je jednou z nejpoužívanějších bylin tohoto lékařského systému a jako adaptogen pomáhá léčit řadu onemocnění.

Ašvaganda zabrání stárnutí

Tato zázračná rostlina napomáhá celému tělu. Pokud jste doposud o Ašvagandě nevěděli, odteď ji budete chtít mít neustále u sebe. Podporuje obranyschopnost a celkovou imunitu. Zmírňuje riziko chorob, které plynou z dnešního uspěchaného života. V případě nemoci či zranění urychluje rekonvalescenci. Je vhodná obzvláště při nachlazení, zaručuje rychlé zlepšení a funguje lépe, než klasické prášky. Také zlepšuje fyzickou i psychickou kondici a zpomaluje známky strárnutí. Je velmi dobrá pro sportovce, protože ochraňuje svalovou hmotu. Zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť.

Ašvaganda je skvělým afrodiziakem

Není zvláštností, že má mnoho žen problém otěhotnět. Právě Ašvaganda pomáhá prokrvovat pánev, což způsobuje větší šanci k otěhotnění. Napomáhá ženám udržet hormonální rovnováhu a kromě toho u obou pohlaví povzbuzuje chuť na pohlavní styk. U mužů navíc podporuje plodnost a eliminuje předčasnou ejakulaci.

Jak Ašvagandu používat?

Z celé rostliny se používá hlavně její kořen. Ten se usuší a následně rozdrtí, aby mohly být z Ašvagandy využity všechny živiny. Tento rozdrcený prášek se pak dává buď do prášků či kapslí, nebo ho můžete zakoupit v pytlíčcích, které rozpustíte v tekutině či přimícháte například do jogurtu. Stejně jako jiné silně účinkující rostliny se nedoporučuje Ašvagandu užívat dětem, těhotným a kojícím ženám.

Ašvagandu můžete zakoupit v eshopu Energie života.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!