Sobota, 10 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Růžová vína jsou ideální volbou pro letní osvěžení

Post date:

Author:

Category:

Léto máme v plném proudu a s ním přichází čas se osvěžit. Velmi osvěžujícím nápojem jsou růžová vína. Zdaleka se nejedná o pití pouze pro ženy, ale jejich ovocná chuť a vůně je vhodnou volbou téměř pro každého. Toto lehké a jednoduché pití lze servírovat při letním grilování s přáteli nebo na letním večírku. Růžové víno si můžete vychutnat i v klidu rodinného pohodlí. Dáte mu šanci? 

Mýtům nevěřte

Nenechte se zmást velice častým mýtem o tomto druhu vína. Růžové víno není žádné podřadné víno, kterému by bylo třeba se vyhnout. Růžová vína nevznikají smícháním červeného vína s bílým, jak se mnoho lidí domnívá. Je to zaběhlý mýtus, který se však nezakládá na pravdě. Růžové víno vzniká z hroznů modrých odrůd, tak jako červená vína. Rozdíl je v postupu, kdy nedochází hned k lisování rmutu a doba naležení je pouze mezi 4 až 6 hodinami. Kdyby byla doba naležení delší, tak by vzniklo právě víno červené barvy. 

Jak na jeho pití? 

Není žádným tajemstvím, že každý druh vína má mít jinou teplotu. Růžová vína by měla mít při servírování teplotu v rozmezí od 10 do 13 stupňů. Díky tomu se projeví jejich plná chuť. Růžové víno můžete podávat i s ledem, ale zážitek z pití již nebude takový, zejména pokud dojde k přechlazení. Nakonec můžete toto víno využít pro výrobu koktejlů. Výhodou je také to, že se hodí téměř ke všem pokrmům. Především k obdobným jídlům jako bílá vína, což jsou lehké pokrmy a bílé druhy masa (zejména jde o ryby, kuřecí maso, mořské plody, saláty apod.).

Jak vybrat správné růžové víno? 

Jako u všech druhů vín, tak i u růžových, existuje velké množství odrůd a chutí. Vybrat tedy správný druh vína nemusí být vždy snadné. Většinou se vyplatí vybrat růžová vína podle vašich chuťových preferencí a dbát na popis na etiketě. Suchá vína zvolte především tehdy, pokud nechcete nasládlé víno, naopak chcete-li ochutnat sladkost vína, vyberte si z nabídky polosladkých růžových vín. Obvykle se růžová vína pijí jako mladá, tedy z aktuálního či loňského roku, proto mrkněte i na rok výroby. S postupujícím časem se totiž vytrácí jejich lehkost, ale existují samozřejmě i výjimky. 

Kvalitní nabídku růžových vín najdete na e-shopu 1er.cz.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!