Bydlení 

LED žárovky – světelné zdroje i pro vaši domácnost

E-zena.cz on Facebook
  • 11
    Shares

Vzhledem k tomu, že klasické žárovky s wolframovým vláknem se již nevyrábějí a trh ovládla úsporná LED svítidla a halogeny, je třeba se rozhodnout, jaký světelný zdroj do domácnosti pořídit. Většinou vítězí LED svítidla. Záleží zejména na tom, jakou intenzitu světla požadujete. Vždy si však dobře prohlédněte tvar a typ svítidla, do kterého hodláte zdroj světla pořídit! Proč?

  • Může se stát, že omylem koupíte širší kulatou LED žárovku, která se nevejde do svítidla trubicového tvaru.
  • Delší LED žárovka může být zase problémem pro kulaté krátké tvary svítidel.

Kde, jak a čím svítit? LED osvětlením!

Pokud budete mít v tomto ohledu jasno, dobře také zvažte, kam jaké světlo dáte. Je logické, že nejvíce světla v domácnosti budete potřebovat kolem kuchyňské linky a v blízkosti každé další pracovní plochy. Proto kromě LED lustru (centrálního závěsného svítidla) instalujte také bodovky nebo LED zářivky s intenzivnější svítivostí. V ložnici vám určitě postačí méně světla, stejně jako v odpočinkovém koutku. Zde můžete využít velmi elegantně LED pásky, leckde postačí i LED nouzová osvětlení. K případnému čtení si pořiďte LED svítidlo s vyšší svítivostí – například  LED lampu.

Dlouhá životnost LED žárovek dosud nebyla překonána

Až budete LED reflektory, LED pracovní světla, LED veřejné osvětlení, LED průmyslové osvětlení, LED panely, LED nouzové osvětlení a další LED zdroje vybírat, vždy pečlivě sledujte jejich životnost. O dlouhé životnosti se hovoří již v případě, že vám má LED žárovka vydržet 15 000 hodin. Existují však také LED žárovky s životností 25 000 až 30 000 hodin. Vrátíme-li se zpět do běžné domácnosti, kde svítíme přibližně 3 hodiny denně (zprůměrováno), vydrží vám tak takový světelný zdroj 15 až 30 let. Neznačkové žárovky nikdy nekupujte. Jejich životnost totiž často skončí pár měsíců poté, co bylo možno je reklamovat.

Related posts