Pondělí, 28 září, 2020
- Komerční sdělení -

LED žárovky – světelné zdroje i pro vaši domácnost

Post date:

Author:

Category:

Vzhledem k tomu, že klasické žárovky s wolframovým vláknem se již nevyrábějí a trh ovládla úsporná LED svítidla a halogeny, je třeba se rozhodnout, jaký světelný zdroj do domácnosti pořídit. Většinou vítězí LED svítidla. Záleží zejména na tom, jakou intenzitu světla požadujete. Vždy si však dobře prohlédněte tvar a typ svítidla, do kterého hodláte zdroj světla pořídit! Proč?

  • Může se stát, že omylem koupíte širší kulatou LED žárovku, která se nevejde do svítidla trubicového tvaru.
  • Delší LED žárovka může být zase problémem pro kulaté krátké tvary svítidel.

Kde, jak a čím svítit? LED osvětlením!

Pokud budete mít v tomto ohledu jasno, dobře také zvažte, kam jaké světlo dáte. Je logické, že nejvíce světla v domácnosti budete potřebovat kolem kuchyňské linky a v blízkosti každé další pracovní plochy. Proto kromě LED lustru (centrálního závěsného svítidla) instalujte také bodovky nebo LED zářivky s intenzivnější svítivostí. V ložnici vám určitě postačí méně světla, stejně jako v odpočinkovém koutku. Zde můžete využít velmi elegantně LED pásky, leckde postačí i LED nouzová osvětlení. K případnému čtení si pořiďte LED svítidlo s vyšší svítivostí – například  LED lampu.

Dlouhá životnost LED žárovek dosud nebyla překonána

Až budete LED reflektory, LED pracovní světla, LED veřejné osvětlení, LED průmyslové osvětlení, LED panely, LED nouzové osvětlení a další LED zdroje vybírat, vždy pečlivě sledujte jejich životnost. O dlouhé životnosti se hovoří již v případě, že vám má LED žárovka vydržet 15 000 hodin. Existují však také LED žárovky s životností 25 000 až 30 000 hodin. Vrátíme-li se zpět do běžné domácnosti, kde svítíme přibližně 3 hodiny denně (zprůměrováno), vydrží vám tak takový světelný zdroj 15 až 30 let. Neznačkové žárovky nikdy nekupujte. Jejich životnost totiž často skončí pár měsíců poté, co bylo možno je reklamovat.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...