Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Konec doby nájmů. Lidé stále více kupují vlastní byty a ceny rostou

Post date:

Author:

Category:

Proč platit nájem, když za jeho cenu můžete splácet výhodnou hypotéku a po několika letech mít vlastní bydlení? To je otázka, kterou si klade stále více Čechů. Trh s nemovitostmi jim přál, a tak měnili svá slova v činy a nakupovali nové byty. A to se zákonitě muselo projevit. Proč ceny bytů vyrostly a jaké jsou vyhlídky do budoucna?

Lidé nechtějí zbytečně platit nájemné

Kdo by chtěl platit nájem, když je jeho cena za měsíc stejná jako jedna splátka hypotéky? Ať už se jedná o plánované trvalé bydlení, nebo pouze dočasnou stanici s úmyslem budoucího pronájmu, většina Čechů již pochopila, že nájem se jim skutečně nevyplatí. Výhodná situace na trhu s hypotékami navíc podpořila jejich touhu bydlet ve vlastním. Makléři z realitní kanceláře v Plzni letos dokonce zaznamenali takový nárůst poptávky, že bylo chvílemi těžké doplňovat stálou nabídku.

byty

Vysoká poptávka vyhnala ceny nahoru

Největší růst cen zaznamenaly byty v Plzni. Vzestupný trend ale zasáhl celou Českou republiku. Aktuálně není ideální situace například v Praze, kde je nedostatek bytů a ceny jsou stále vysoko. Na trhu s nemovitostmi chybí nové stavby, protože zajištění všech důležitých podkladů pro zahájení výstavby je v Praze velmi složité. Naproti tomu pozorujeme trend nových developerských projektů v Plzni, kde schvalovací proces není tak složitý.

Je ještě čas na výhodný nákup bytu, a jak to bude dál?

Aktuálně by se dalo říci, že opět nastává čas na výhodný nákup nemovitosti. Lehké zdražení hypoték by mohlo poskytnout dostatečné množství času, aby se vyrovnala poptávka a nabídka hlavně nových bytů. Tak je to kupříkladu s byty v Plzni, kde má být vystavěno několik nových developerských projektů za účelem zvýšení nabídky.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
Redakce
info@press-media.cz