Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak ukončit smlouvu s operátorem

Post date:

Author:

Category:

Nevyhovují vám služby, které poskytuje váš stávající operátor? Nelíbí se vám výše ceny či kvalita? Vyhledali jste si na internetu nabídku s více výhodami – recenze firem, ale teď máte strach z případných komplikací při ukončení stávající smlouvy? Nenechte, aby vás tyto obavy zastavily. Už téměř rok platí pro spotřebitele a podnikající fyzické osoby nová pravidla, která tento postup daleko zjednodušují.

Jste nespokojeni s kvalitou operátora

Smlouvu se svým operátorem můžete ukončit velmi snadno. To stejné platí i pro přenesení vašeho telefonního čísla. Stačí jen navštívit prodejnu budoucího operátora a sdělit požadavek přenesení telefonního čísla k němu. Oni už vše vyřeší za vás. Pokud nemáte možnost se dostavit přímo do prodejny, lze požadavek vyřešit i po telefonu. A co je tedy k přenesení potřeba? Stačí znát své současné telefonní číslo a tzv. ověřovací kód účastníka neboli OKU. Ten získáte v aplikaci u operátora stávajícího nebo vám ho operátor sdělí. Dále mějte připravený jakýkoliv doklad totožnosti. Termín přenesení čísla k novému operátorovi si můžete zvolit, pokud ho určíte na pozdější den než čtyři pracovní dny od podání žádosti, což je nejrychlejší možnost. Zvolit si pozdější den přenesení čísla může být výhodné, pokud počítáte i s nabídkou od stávajícího operátora. Žádnému podnikateli totiž není jedno, že ho opouštějí zákazníci – hodnocení firem, a má tak zejména pro tarifní klienty připraveny tzv. retenční nabídky. Když takovou nabídku dostanete včas a bude vás zajímat, můžete ještě přenos svého čísla zrušit.

Přidejte recenzi na Aplikant.cz

Pokud ovšem přenesení svého čísla dokončíte, pak stačí vložit do mobilního telefonu SIM kartu nového operátora, kterou dostanete na prodejně nebo vám ji doveze kurýr. Za nových podmínek pokračujete se stejným číslem jako doposud v užívání služeb elektronických komunikací u operátora nového. Stávajícího operátora navíc máte možnost do 30 dnů od ukončení smlouvy požádat o vrácení zbylého kreditu v případě, že jste u něj využívali předplacenou kartu.

Recenze a hodnocení firem najdete přehledně na největším hodnotícím portálu Aplikant.cz. Názory uživatelů a zákazníků jsou zde přidávány anonymně a bez cenzury. Provozovatel hodnotící aplikace v České republice je společnost 123jobs Media.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!