Čtvrtek, 24 září, 2020
- Komerční sdělení -

Byty Praha – jaké možnosti nabízí naše hlavní město?

Post date:

Author:

Category:

Zajímá vás, jaké byty Praha v současné době nabízí? A jaké jsou vlastně aktuální preference obyvatel? Vyberou si raději bydlení vzdálené od centra města několik desítek kilometrů s potřebnou dávkou klidu a soukromí nebo spíše zvolí bydlení přímo v centru?

Aktuální trendy v bydlení

Většina realitních makléřů se v současné době shodne na jedné podstatné věci. A tou je fakt, že lidé se z venkova opět stěhují spíše do velkých měst. Zatímco před několika lety byl trend opačný a spotřebitelé upřednostňovali poklidné bydlení v blízkosti přírody. Dnes je vše jinak. Důvodem může být i neustálý nedostatek času většiny z nás. I díky tomu si raději vybereme dražší bydlení v centru, které nám však usnadní dojíždění do práce nebo školy našich dětí. Kdo by totiž chtěl strávit několik drahocenných hodin denně stáním v dopravní zácpě?

Lokalita a typ nemovitosti vždy podléhají aktuálním trendům. V současné době je přitom snem většiny lidí vlastnit slunný velký byt s terasou v některé z rezidencí. Ty seskupují několik bytových komplexů, které bývají nově vystavené a oplývají moderním řešením. Rozhodujícím faktorem bývá i občanská vybavenost, přítomnost vlastního parkovacího místa a zabezpečení.

Zcela novým fenoménem mnoha developerských společností se přitom staly stavby, které jsou napůl domem a napůl bytem. Více se o nich dočtete například ZDE.

Byty Praha – jaká část je nejoblíbenější?

Trendu bydlení v centru si již stačily všimnout mnohé developerské společnosti. Bohužel však ve velkých městech již postupně ubývá volných ploch, které jsou pro výstavbu bytových komplexů vhodné. Z důvodu vysoké poptávky poté pochopitelně roste i jejich cena. Pokud však tento faktor pro vás nesymbolizuje nijak výraznou překážku a rádi si za kvalitní bydlení v samotném srdci města připlatíte, můžete se poohlédnout po zajímavých projektech, které vznikly například v pražské části Žižkov nebo Karlín.

Kde se prodává nejvíce bytů

Každé větší město disponuje lokalitami, které jsou pro potenciální majitele bytů lákavější. Lokalita se přitom rovněž často řídí aktuálními trendy. V našem hlavním městě lze za nejlukrativnější označit například městskou část Praha 9 a Praha 10, kde z dlouhodobého hlediska realitní makléři zaznamenávají nejvíce prodaných bytů.

Neméně oblíbené jsou přitom také městské části Praha 5 a Praha 4, kde rovněž vzniká řada zajímavých developerských projektů. O konkrétním místě přitom rozhoduje i preference nájemce nebo kupujícího. Ta se bude odvíjet od občanské vybavenosti v dané lokalitě nebo třeba vzdálenosti do vlastní práce nebo práce partnera.

Trendy v bydlení

Za zmínku dále stojí i fakt, že lidé v současné době mnohem více přemýšlejí, než se do nějakého bytu rozhodnou investovat. Porovnávají jednotlivé nabídky mezi sebou, zajímají se o cenu za jeden metr čtvereční a lhostejná jim není ani vybavenost bytu.

Chytrá domácnost

Dříve než se rozhodnete si nějaký byt pronajmout nebo koupit, informujte se o tom, z jakých materiálů je nemovitost vystavěna. Rovněž zvažte i zateplení, přítomnost plastových oken a podobně. Aktuálním trendem jsou také byty vybavené moderními technologiemi. Často se v dnešní době setkáte s takzvanými chytrými domácnostmi, jejichž užívání vám usnadní mobilní aplikace. S pomocí té si můžete velmi jednoduše regulovat například teplotu uvnitř jednotlivých místností nebo třeba osvětlení.

Chytré spotřebiče

Výše popsanou chytrou domácnost často doplňují i chytré spotřebiče. Komu by se nelíbilo spustit vysavač v práci a přijít již do vyluxovaného a čistého bytu? Výjimkou nejsou ani chytré pračky nebo sušičky a další vybavení domácnosti. A co teprve pračka, která za vás nejen vypere, ale i vyžehlí? Více se o ní dozvíte ZDE. Developerské společnosti i výrobci techniky se tak neustále přizpůsobují generaci Z, která se v dnešní době již bez chytrého telefonu neobejde.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...