Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak vyhrát boj s kvasinkovou infekcí pochvy?

Post date:

Author:

Category:

Kvasinková infekce pochvy je nepříjemná záležitost, se kterou se potkala naprostá většina žen. Mnohdy je také nezaviněná a díky své nepříjemnosti dokáže na pár dní znepříjemnit intimní život. Dnes si řekneme o tom, jak se zbavit co nejrychleji a nejefektivněji kvasinkové infekce pochvy.

Prevencí i řešením je celoživotní dohled nad stravou

Nepříjemnou věcí je, že se kvasinková infekce může vyskytnout z ničeho nic a bez jakýchkoliv předchozích signálů, že by něco mohlo být špatně. Každopádně jednou z nejdůležitějších věcí pro boj proti ní a také její prevenci je správná strava.

Kvasinky celkově totiž mají velice rády kyselé prostředí a také cukr. Takže pokud jsou v jeho nadbytku, tak mají tendenci neustále množit svůj počet. Jsou obsaženy v dutině ústní a také v intimních partiích, což jsou místa přímo ovlivněná lidskými zdravotními návyky. Jako cesta k boji s mykózou tak funguje dieta a kvalitní spánkový režim. Mykóza jako taková poté postupně začne odcházet z těla a jako první projevy začne odeznívat především nepříjemný zápas a bělavý výtok.

Pozor na používané léky a antikoncepci

Jedním z důvodů, proč se kvasinková infekce vrací do těla, mohou být i špatně zvolené léky, nebo antikoncepce. Především silná antibiotika mohou působit podobné potíže, ale u nich zpravidla jde jen o krátkodobé nasazení, přičemž z těla mohou odejít společně jak příznaky mykózy, tak i látky z antibiotik jako takové.

Velice důsledná intimní hygiena

Ačkoliv to může být při silnější infekci i nepříjemné, je potřeba hodně zapracovat na důsledné intimní hygieně. Jednoduše řečeno by mělo docházet pravidelně k čištění intimních partií. Důsledně by měla žena či slečna dbát také na to, aby používala vyloženě certifikovanou intimní hygienu s konkrétními léčivými schopnostmi.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!