Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Bojujete s poruchami spánku? Na vině může být vaše ložnice!

Post date:

Author:

Category:

Nespavost, chrápání, náměsíčnost nebo dokonce spánková paralýza – to vše jsou velmi nežádoucí jevy, které se mohou během spánku vyskytnout. Spánkové poruchy jsou velmi rozšířené a trpí jimi velké procento lidí. Příčiny mohou být různé a může se mezi ně počítat i nevhodná ložnice.

Místo odpočinku vyčerpání

Zaměřte se nejprve na celou místnost. Existuje konkrétní důvod, který vás ruší od spánku nebo může způsobovat jiné poruchy? Bydlíte u hlučné silnice? Svítí vám do ložnice pouliční osvětlení? Potom stačí na noc zavírat okna či pečlivě zatahovat žaluzie. Zkontrolujte také stav vaší postele – pokud totiž spíte na staré proleželé matraci a k dispozici máte nevhodné lůžkoviny, není divu, že z postele vstáváte spíše unavení než svěží. Matrace je přitom klíčová a spánková porucha může být to příjemnější, co si z ležení na ní můžete odnést. Jestliže totiž nemáte správnou oporu pro krční páteř i zbytek páteře, může to vyústit v mnoho dalších zdravotních komplikací.

Uspořádání ložnice

Většinou však příčiny nejsou tak triviální. Poruchy spánku může mít na svědomí i samotné uspořádání ložnice. Postel by rozhodně neměla být u okna. Ložnice by celkově měla působit útulně a vzdušně – přebytečný nábytek nebo příliš mnoho dekorací vás může od spánku spíše odrazovat. Pozor si dávejte také na to, aby v ložnici nebylo přetopeno. Na noc ztlumte topení a než půjdete spát, vyvětrejte. Důležité je také samotná podlaha v ložnici. I když mnoho lidí preferuje vinylové či PVC podlahy, do pokoje kde spíte, jsou absolutně nevhodné. Mohou totiž obsahovat plasty a jiné škodlivé látky, které dýcháte během spaní. Pokud tedy chcete maximálně zdravé prostředí, nahraďte je dřevěnou podlahou či přírodní ekologickou podlahou.

Jestliže spánkové poruchy nadále přetrvávají i přes odstranění všech možných příčin, bude nejlepší se svěřit do rukou lékařů. Mohou totiž odkazovat na nějakou skrytou nemoc.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!