Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Zdravý školní batoh – jak se liší od toho obyčejného?

Post date:

Author:

Category:

Také se obáváte, že jsou záda vašeho dítěte kvůli nošení těžkých sešitů a učebnic přetěžována? Pokud i vy chcete pro svého prvňáčka nebo středoškoláka skutečně jen to nejlepší, zaměřte se na batohy, které umí až 50 % nesené zátěže přesunout na oblast pánve.

Tento princip je známý především z vysokohorských batohů, kde je třeba zatěžovat tělo rovnoměrně, aby se předešlo nepřiměřené únavě. Tatáž pravidla však v poslední době do své konstrukce promítají i moderní ergonomické a především zdravé školní batohy. A jaké jsou jejich výhody?

Batoh, který roste spolu s dítětem, a přitom je vždy ve správné pozici

Porovnejte svůj trekingový batoh s tím, který nosí vaše děti do školy. Jaké rozdíly najdete? Tím prvním bude zcela jistě hrudní popruh. Jen málokterý dětský model ho má, a přitom právě on dokáže přenést až 50 % celkové váhy na oblast pánve. Tady se nachází těžiště těla, je tedy nejstabilnější, neprohýbá se při nadměrné zátěži, dokáže si s ním mnohem lépe poradit. Nebolí, nezpůsobuje deformaci přetěžovaných obratlů atd. Nošení těžkého batohu bez hrudního popruhu se tak bez nadsázky rovná hazardu se zdravím.

Stejně důležitá je i možnost nastavení výšky ramenního popruhu. Díky tomu sedí vašim dětem školní batoh vždy perfektně na zádech, nehrozí jeho sklouznutí do nepřirozené polohy a dokáže několik let růst spolu s dítětem, aniž by ho jakkoli omezoval. Pokud při nákupu zohledníte právě tento faktor, snadno koupíte výrobek, který bude dítěti bez omezení sloužit několik let, čímž ušetříte svůj čas i peněženku.

Všimli jste si, že batohy, určené pro delší výlety, nejsou nikdy vícekomorové? Je to logické. Zátěž by se totiž dostávala dál od páteře a působila na vaše záda tzv. pákovou silou. Tlačila by vás dozadu a nešlo by se vám dobře. A stejný komfort je třeba při cestě do školy dopřát i dětem. Jedna komora a kompresní šňůrka, která stáhne celý obsah batohu přímo k zádům a pánvi – to je školní batoh zn. ideál. A pokud má dítě třeba hodiny tělocviku či nějaký kroužek, který vyžaduje další pomůcky, přibalte mu je do sportovního pytle, místo abyste se je pokoušeli vměstnat do batohu.

Náš tip: Nezapomeňte ani na cestu domů. Pořiďte svému školákovi přívěsek na klíče, nejlépe s reflexními prvky.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!