Pátek, Říjen 23, 2020
- Komerční sdělení -

Zdravý školní batoh – jak se liší od toho obyčejného?

Post date:

Author:

Category:

Také se obáváte, že jsou záda vašeho dítěte kvůli nošení těžkých sešitů a učebnic přetěžována? Pokud i vy chcete pro svého prvňáčka nebo středoškoláka skutečně jen to nejlepší, zaměřte se na batohy, které umí až 50 % nesené zátěže přesunout na oblast pánve.

Tento princip je známý především z vysokohorských batohů, kde je třeba zatěžovat tělo rovnoměrně, aby se předešlo nepřiměřené únavě. Tatáž pravidla však v poslední době do své konstrukce promítají i moderní ergonomické a především zdravé školní batohy. A jaké jsou jejich výhody?

Batoh, který roste spolu s dítětem, a přitom je vždy ve správné pozici

Porovnejte svůj trekingový batoh s tím, který nosí vaše děti do školy. Jaké rozdíly najdete? Tím prvním bude zcela jistě hrudní popruh. Jen málokterý dětský model ho má, a přitom právě on dokáže přenést až 50 % celkové váhy na oblast pánve. Tady se nachází těžiště těla, je tedy nejstabilnější, neprohýbá se při nadměrné zátěži, dokáže si s ním mnohem lépe poradit. Nebolí, nezpůsobuje deformaci přetěžovaných obratlů atd. Nošení těžkého batohu bez hrudního popruhu se tak bez nadsázky rovná hazardu se zdravím.

Stejně důležitá je i možnost nastavení výšky ramenního popruhu. Díky tomu sedí vašim dětem školní batoh vždy perfektně na zádech, nehrozí jeho sklouznutí do nepřirozené polohy a dokáže několik let růst spolu s dítětem, aniž by ho jakkoli omezoval. Pokud při nákupu zohledníte právě tento faktor, snadno koupíte výrobek, který bude dítěti bez omezení sloužit několik let, čímž ušetříte svůj čas i peněženku.

Všimli jste si, že batohy, určené pro delší výlety, nejsou nikdy vícekomorové? Je to logické. Zátěž by se totiž dostávala dál od páteře a působila na vaše záda tzv. pákovou silou. Tlačila by vás dozadu a nešlo by se vám dobře. A stejný komfort je třeba při cestě do školy dopřát i dětem. Jedna komora a kompresní šňůrka, která stáhne celý obsah batohu přímo k zádům a pánvi – to je školní batoh zn. ideál. A pokud má dítě třeba hodiny tělocviku či nějaký kroužek, který vyžaduje další pomůcky, přibalte mu je do sportovního pytle, místo abyste se je pokoušeli vměstnat do batohu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...