Čtvrtek, 2 července, 2020
- Komerční sdělení -

Osvědčené tipy k rychlejšímu otěhotnění

Post date:

Author:

Category:

Jak je možné, že se ostatním ve vašem okolí tak daří, ale vy nemůžete již delší dobu otěhotnět, ačkoliv se o to usilovně snažíte? Nepropadejte panice, protože stres je jedním z faktorů, které mají na úspěšnost početí zásadní vliv. A začněte se řídit následujícími doporučeními, protože právě ty vám mohou k vysněným dvěma čárkám na těhotenském testu pomoci.

Zdravý jídelníček

Zvažujete umělé oplodnění? To je až poslední možností, když nezafungují běžná opatření. Jedním z nich je i zdravá životospráva. Měla byste se vyhýbat nevhodné stravě v podobě uzenářských produktů, polotovarů, cukrovinek, smažených jídel, přeslazených limonád a v neposlední řadě také alkoholu. Vašemu zdraví příliš neprospívá ani přemíra kofeinu a bílé mouky.

Díky pestré a vyvážené stravě se budete cítit mnohem lépe a minimalizujete riziko nepříjemných těhotenských komplikací.

Optimální fyzická kondice

Šanci na otěhotnění můžete výrazně zvýšit i tím, že se dostanete do dobré fyzické kondice. Ženy s „ideální“ váhou obvykle otěhotní mnohem rychleji než ty s nadváhou. Další výhodou je – stejně jako v případě stravy – nižší riziko komplikací během těhotenství. Ovšem pozor, s hubnutím to rozhodně nepřehánějte, neboť k příčinám nesprávné funkce vaječníků patří také podváha.

No stress

O negativním dopadu stresu jsme se zmínili již v úvodu. Ale protože mu spousta žen nepřikládá váhu, raději vám vysvětlíme, jak může ovlivnit početí dítěte. Stresové hormony ovlivňují chování ženy a mají vliv na řadu tělesných procesů.

Přílišná úzkost může vést k zablokování menstruace, snížení pohyblivosti vejcovodů a nedostatečnému prokrvení dělohy. Mimo to působí i na obranyschopnost organismu a v horším případě zabrání úspěšnému zahnízdění vajíčka. Proto se snažte být co nejvíce v klidu a vyžeňte si z hlavy myšlenky na IVF. Pokud jste zdravá, jistě se vám nakonec podaří otěhotnět přirozenou cestou.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Proč se „zahnízdit“ na Žižkově?

Porod vlastního potomka a tudíž založení skutečné rodiny patří k významnému okamžiku v životě ženy. Nejenže už nikdy nebude nic jako dřív,...

Cestování po Česku? Navštívit Karlštejn by měl jednou za život každý!

A nejvhodnější čas je právě letos, protože letošní rok patří výletům po Česku. Už víte, kam vyrazíte s rodinou o prázdninách? Místem, které...

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlůžovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z...