Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Osvědčené tipy k rychlejšímu otěhotnění

Post date:

Author:

Category:

Jak je možné, že se ostatním ve vašem okolí tak daří, ale vy nemůžete již delší dobu otěhotnět, ačkoliv se o to usilovně snažíte? Nepropadejte panice, protože stres je jedním z faktorů, které mají na úspěšnost početí zásadní vliv. A začněte se řídit následujícími doporučeními, protože právě ty vám mohou k vysněným dvěma čárkám na těhotenském testu pomoci.

Zdravý jídelníček

Zvažujete umělé oplodnění? To je až poslední možností, když nezafungují běžná opatření. Jedním z nich je i zdravá životospráva. Měla byste se vyhýbat nevhodné stravě v podobě uzenářských produktů, polotovarů, cukrovinek, smažených jídel, přeslazených limonád a v neposlední řadě také alkoholu. Vašemu zdraví příliš neprospívá ani přemíra kofeinu a bílé mouky.

Díky pestré a vyvážené stravě se budete cítit mnohem lépe a minimalizujete riziko nepříjemných těhotenských komplikací.

Optimální fyzická kondice

Šanci na otěhotnění můžete výrazně zvýšit i tím, že se dostanete do dobré fyzické kondice. Ženy s „ideální“ váhou obvykle otěhotní mnohem rychleji než ty s nadváhou. Další výhodou je – stejně jako v případě stravy – nižší riziko komplikací během těhotenství. Ovšem pozor, s hubnutím to rozhodně nepřehánějte, neboť k příčinám nesprávné funkce vaječníků patří také podváha.

No stress

O negativním dopadu stresu jsme se zmínili již v úvodu. Ale protože mu spousta žen nepřikládá váhu, raději vám vysvětlíme, jak může ovlivnit početí dítěte. Stresové hormony ovlivňují chování ženy a mají vliv na řadu tělesných procesů.

Přílišná úzkost může vést k zablokování menstruace, snížení pohyblivosti vejcovodů a nedostatečnému prokrvení dělohy. Mimo to působí i na obranyschopnost organismu a v horším případě zabrání úspěšnému zahnízdění vajíčka. Proto se snažte být co nejvíce v klidu a vyžeňte si z hlavy myšlenky na IVF. Pokud jste zdravá, jistě se vám nakonec podaří otěhotnět přirozenou cestou.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!