Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Prsteny s drahokamy pro barevné zásnuby

Post date:

Author:

Category:

Kdo říká, že je nutné volit klasický zásnubní prsten s čirým diamantem? Pokud to ženu táhne k barvám, není důvod, proč si je na tak zásadním životním šperku nedopřát. Zásnubní prsteny s barevnými drahokamy jsou atraktivní volbou mimo jiné proto, že vynikají mezi ostatními. Jak se ale mezi různými možnostmi zorientovat a jak vybrat zásnubní prsten, který se hodí k dané ženě? Právě o to se v tomto článku podělíme.

Královská volba

Odborníci z ateliéru KLENOTA říkají: „Při výběru zvažujte charakterové vlastnosti dané dámy i její vzhled. Každý drahokam se hodí pro určité typy budoucích snoubenek.“ Mezi doslova královské drahé kameny patří safíry a rubíny. První zmiňovaný ztělesňuje moudrost a důvtip, a je proto jako stvořený pro racionální ženy. Typově se hodí k modroočkám, ať už jde o tmavovlásky či blondýnky. Zásnubní prsten se safírem má třeba i vévodkyně Catherine. Rubín je se svou ohnivou barvou i vlastnostmi ideální pro temperamentní ženy.

Láska zbarvená do růžova

Něžná elegance je to, co spojuje kameny zbarvené do růžova, které dobře vyniknou na zásnubních prstenech v bílém zlatě. Vybírat můžete především mezi morganity a turmalíny. Radost udělají těm, které si potrpí na romantická gesta, rády se baví o svých pocitech a sluší jim jemné barvy.

Odstíny připomínající přírodní element

U zásnubních prstenů s drahokamy můžete kromě tmavších safírů vybírat i mezi dalšími odstíny modré, které jsou často spojovány s živlem vody. Ženy studeného typu okouzlí bledě modré akvamaríny, o něco sytější topazy a někdy až dofialova zbarvené tanzanity. Všichni dobře víme, že ačkoli vodní hladina umí být někdy poklidná, jindy nám voda s rozbouřenými vlnami ukazuje svou moc. A tyto kameny jsou vhodné právě pro ženy, které v sobě i přes svůj obvyklý klid mají ohromnou sílu.

Je libo klasiku trošku jinak?

Pokud si dáma potrpí na tradice, ale zároveň tušíte, že touží po originálním zásnubním prstenu, přichází na řadu prstýnky s barevnými diamanty. Ty neztrácí nic na kvalitě a odolnosti svých čirých protějšků, ale dodají šperku jinou jiskru.

Úplně přírodní diamanty se zářivou barvou jsou však extrémně vzácné a nákladné. Takzvané „treated“ diamanty jsou proto v klenotnictvích obvyklejší a cenově dostupnější. Ty mají před ošetřením světlou, méně výraznou barvu, ale naplno jejich krása vynikne díky jejímu zvýraznění nebo vyplnění kamene. Výběr barev je široký, v poslední době je například oblíbený zásnubní prsten s champagne diamantem. Jde totiž o nadčasovou a dobře kombinovatelnou barvu.

Barevná paleta drahokamů, mezi kterými můžete vybírat ten ideální vhodný kousek na zásnubní prsten, je velmi pestrá. Máte už svého favorita?

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!