Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Prahu čeká žaloba kvůli zákazu segwayů

Post date:

Author:

Category:

Loni v červenci pražský magistrát schválil vyhlášku zakazující vjezd vozítek segway do historického centra metropole. Zákaz vjezdu vozítek umožnila změna v dopravním zákoně, která uživatele segwayů odlišila od obyčejných chodců. Asociace provozovatelů dvoukolek segway sdružuje 25 firem, které své služby poskytovaly především turistům. Od schválení vyhlášky do dnešního dne musela zhruba polovina společností ukončit kvůli velkým ztrátám v tržbách svůj provoz. Asociace chce na magistrát kvůli zmíněné vyhlášce do týdne podat žalobu.

Zákaz vjezdu segwayů

Provozovatelé segwayů, považují zákaz jejich používání v historickém centru za protizákonný. Kromě žaloby za ušlý zisk už dříve avizovali, že se obrátí na ministerstvo dopravy. Přesné právní kroky však mluvčí asociace Zuzana Eliášová nechtěla příliš komentovat a k celé záležitosti uvedla jen: „Musím ctít dohodu všech členů a jedinou informaci, kterou jsem oprávněna sdělit, je, že do týdne by měla být podána žaloba. Jiné informace o našich dalších krocích si chceme ponechat pro sebe.“

Přestože město schválilo zákaz vjezdu vozítek do historického centra již v loni v létě, kvůli chybějícím značkám nemohlo jeho nerespektování nijak postihovat. Situace se změnila až začátkem prosince, kdy magistrát zhruba 600 značek za více než 3,7 milionů korun do pražských ulic instaloval. Samotný zákaz předcházela kampaň „Segway? No way!“, která stála Prahu minimálně 400 tisíc korun.

Zmíněný zákaz vjezdu segwayů v současné době platí v pražské památkové rezervaci, na celé Praze 1, v části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, také na území Libně, Holešovic a Letné. Případné porušení vyhlášky tak může být pokutováno až do výše dvou tisíc korun.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz