Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Panická porucha jako strašák ve skříni

Post date:

Author:

Category:

Zdá se až neuvěřitelné, jak velké procento světové populace v současné době bojuje s psychickými poruchami, které výrazně znepříjemňují život. Mnoho lidí stále ještě bere psychické problémy jako sprosté slovo, kterému nepřikládá velkou důležitost. Pramení to ovšem pouze z nedostatku vědomostí v dané oblasti. Víte například, co se skrývá pod pojmem „panická ataka“? Pokud ne, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku.

Jak se panická ataka projevuje?

Jak už vyplývá ze samotného názvu této nemoci, tak panická ataka se projevuje opakovanými záchvaty strachu a také celkové vnitřní nepohody. Příčiny panické poruchy mohou být různého charakteru, všechny ovšem mají stejný kořen problému – lidé jsou vystaveni nadměrnému stresu. Podle jedné z teorií se jedná o naučené chování, které je v podstatě trvalé. Tělo lidem postiženým touto nemocí dává signály, že se blíží katastrofa. Právě proto je pro ně posléze složité panický záchvat odvrátit. Nebezpečí se tedy skrývá hlavně v očekávání. Mezi nejčastější příznaky, které dávají nemocným najevo, že je něco v nepořádku, patří:

  • tachykardie
  • pocení
  • sucho v ústech
  • svírání v oblasti hrudníku
  • napětí ve svalech

Jak se panické ataky zbavit?

Doba léčby se samozřejmě liší pacient od pacienta. Je totiž velice důležité, jak dlouho byl člověk stresovým faktorům vystaven. Pokud je s vámi panická porucha třeba i několik let, nemusíte se jí již nikdy úplně zbavit. Jinak se s ní dá ovšem bojovat v řádech roků. Pokud se necháte léčit pomocí hypnózy, můžete se jí zbavit ještě mnohem dříve. Mnohem častěji se ovšem využívají psychoterapie, antidepresiva nebo psychofarmaka. Hodně také pomůže změna prostředí, zaměstnání a kolektivu, jelikož právě to jsou faktory, které se na vašem psychickém stavu nejvíce podepisují.

Doufáme, že už nyní začnete brát rizika spojená s nemocemi psychiky vážně, jelikož pokud na vás také někdy dojde (a stát se to může), budete připraveni jednat.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!