Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Druhy mobilních aplikací. Vyznáte se v nich?

Post date:

Author:

Category:

Vytvořit si mobilní aplikaci – to je možnost, kterou využívá řada společností. Zatímco dříve to byla záležitost jenom internetových obchodů, dnes si mohou mobilní aplikaci založit prakticky všichni, kdo po ní prahne. Do chytrých mobilních telefonů jsou dnes a denně stahovány stovky mobilních aplikací a byla by škoda nevyužít toho, jak oblíbené a populární jsou. 

Jak jsme zmínili, už dávno neplatí, že by byly mobilní aplikace výsadou jenom internetových obchodů. Dnes jsou mobilní aplikace něco, do čeho mohou investovat i obce či města, jež chtějí informovat své občan o aktuálním dění. Také si mohou vlastní aplikace vytvořit i festivaly nebo muzea, která opět chtějí zavčasu informovat návštěvníky o nových výstavách nebo slevových akcích. 

Pokud jste se rozhodli zainvestovat do aplikace, nabízí se otázka, pro jaký druh aplikace se rozhodnete. Odborníci z Appkee vám jistě poradí, ovšem o druzích aplikací můžete být informováni dopředu.

Nativní aplikace

Dnes se mohou vytvořit takzvané nativní aplikace, což jsou aplikace vyrobené pouze pro jednu platformu. Aplikace jsou tedy dostupné buď v operačním systému iOS, nebo jsou naopak dostupné pro chytrá zařízení s operačním systémem Android. Pokud byste chtěli nativní aplikaci vytvořit pro další platformy, musíte vytvořit naprosto jinou aplikaci, i když samozřejmě může mít taková aplikace shodnou funkcionalitu. 

Hybridní aplikace

Pak také existují hybridní aplikace, které jsou kombinací webových a nativních technologií. V poslední době jsou tyto hybridní mobilní aplikace asi nejpopulárnější, protože jsou technologicky velice vyspělé. Dokonce i největší hráči k nim přechází, i když dříve měli v oblibě spíše zmiňované nativní aplikace. 

Webové aplikace

Třetím druhem aplikací jsou takzvané webové aplikace, fungují obvykle na všech platformách, a to tedy jak na zařízeních s operačním systémem iOS, tak na těch s operačním systémem Android. Jsou většinou na těch platformách, jako jsou přizpůsobené webové stránky.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!