Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak vybrat infrasaunu pro 2 osoby?

Post date:

Author:

Category:

Infrasauna pro dva patří mezi nejoblíbenější modely infrakabin. Umožní vám dokonalou a příjemnou relaxaci ve dvou a je prostorově nenáročná. Takže se vejde i do malého bytu a běžné koupelny. A půdorysem zabere nejmenší infrasauna jen o málo větší prostor než váš sprchový kout!

Nejdříve vybírejte rozměry a dřevo

Většina výrobců vyrábí infrasauny v několika typizovaných rozměrech. Když budete mít štěstí, bude nějaká varianta rozměru přesně sedět do vašeho prostoru, kam chcete infrasaunu pro dva umístit.

Pokud máte atypický prostor, nezbude vám nic jiného, než zvolit výrobu infrasauny na míru. Rozměry infrasauny se tak nachlup přizpůsobí možnostem a potřebám, které máte. Vysněnou infrasaunu si můžete poskládat podle své představy a vyladit vybavení do nejmenšího detailu. Co třeba přidat do opěrek barevné liniové podsvícení? Do noci pak září opravdu luxusně.

Infrasauny pro dva se vyrábí ze speciálních dřevin, kterým nevadí vlhko a vysoké teploty. Nejčastěji to bývá skandinávský smrk nebo osika. Hledáte-li zajímavé, stálé a vysoce kvalitní dřevo, volte kanadský jedlovec – někdy se můžete setkat s názvem hemlock.

Kvalitního dodavatele poznáte i tak, že vám kromě výroby sauny na klíč nabídne i dopravu, montáž a bezplatné zaměření.

Srdcem infrasauny jsou infrazářiče

Pokud byste si měli dát při výběru vhodné infrasauny na něco pozor, tak to jsou právě infrazářiče do sauny. Je to nejdůležitější součástka každé infrakabiny a zároveň místo, kde někteří producenti šetří. A šetří tak především na vás.

Infrazářiče do sauny se dělí na několik základních kategorií:

  • Keramické infrazářiče – nejlevnější typ s větší spotřebou energie
  • Světelné keramické infrazářiče – dosahují vyšších teplot než keramické a kromě tepla vyzařují i světlo
  • Karbonové infrazářiče – jejich povrchová teplota je poměrně nízká a proto infrasaunu roztápí delší dobu než předchozí dva typy, jsou ale efektivnější a infrapaprsky vyzařují rovnoměrně
  • Infrahalogenové zářiče Vitae – nejlepší a nejmodernější zářiče do sauny, mají neomezenou životnost a rozehřáté jsou okamžitě po zapnutí, jako jediné zářiče produkují všechny 3 složky infračerveného záření

Vybíráte-li infrazářiče do sauny, pamatujte si jednoduché pravidlo: levné zářiče produkují omezené spektrum infrazáření, a proto vaše tělo pouze prohřívají a mají minimální léčivé účinky (pokud se o nějakých dá hovořit). Pouze zářiče Vitae nabízí díky tomu, že produkují celé spektrum infračerveného záření, léčivé účinky – podobně, jako opravdické sluníčko.

A ještě jedna rada na závěr: nezapomeňte si do své infrasauny pro dva pořídit i lýtkový infrazářič se samostatným vypínáním.

Před objednáním si prohlédněte infrasaunu na vlastní oči!

Chcete-li s výběrem poradit a nešlápnout vedle, zastavte se v saunovém showroomu společnosti SaunaSystem v Praze – Uhříněvsi. Najdete tam několik vzorových a plně funkčních saun a infrasaun, které si můžete i vyzkoušet.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!