Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jak skladovat letní oblečení?

Post date:

Author:

Category:

V posledních dnech se podzim plnou silou hlásí o slovo. Je tedy víc než jasné, že letní šaty, sukně a kraťasy už v našem šatníku nebudou mít své využití. Kdo nemá šatnu nebo nafukovací skříň musí začít přemýšlet, kam letní oblečení uschovat. Víme, jak na to.

Zdroj: Pixabay.com

Hned na začátek je dobré začít tím, že veškeré letní oblečení je potřeba vyprat, případně i vyžehlit. Jakmile máte hotovo, můžete se pustit do výběru vhodného místa ke skladování. Oblečení prospěje, pokud ho zanecháte na suchém a teplém místě. Skladování ve sklepě nebo na půdě se obloukem vyhněte. 

Zákon a pořádek

Máte-li nachystané oblečení i vhodné místo, pusťte se směle do třídění. Rozdělte si jednotlivé druhy oblečení na kalhoty, trička, šortky a sukně, šaty a letní boty. Nejen, že není dobré házet trička a boty do jedné krabice, za tento pořádek budete vděční při vybalování v dalším roce. Všechno budete mít hezky přehledně u sebe.

Kufr, krabice nebo vak na oblečení?

Vždy záleží na druhu oblečení a materiálu. Rifle a jeansy můžete v poklidu poskládat a vložit do krabice nebo kufru. Kalhoty s puky nebo jiné společenské kalhoty z látky je dobré pověsit na kalhotové ramínko. Stejně tak je tomu u sukní, i u těch je lepší pověsit je na ramínko určené pro sukně. 

Zdroj: Pixabay.com

Šaty

Šaty vždy věště na ramínko. Dávejte si ale pozor na jaké. Drátěná ramínka se obecně nedoporučují, protože mohou narušit tvar oděvu. Nejlepší volbou jsou ramínka dřevěná nebo speciálně vypolstrovaná

Trička, tílka, topy

Trička, tílka a topy z materiálu, který není příliš náchylný k pomačkání můžete skládat do krabic stejně jako v případě riflí. Pokud ale vlastníte oblíbený kousek z jemného materiálu, pověste jej na ramínko.

Veškeré kousky, které jste zavěšili na ramínko, je dobré umístit do obalu na oblečení. Ten zajistí, že se nebude na povrchu oděvů ukládat prach a jiné nečistoty. Ideální je pak vak na šaty z netkané textilie. Je prodyšná a nevylučuje nepříjemný pach, jako tomu bývá u syntetických materiálů. Materiál je voděodolný a vak je tedy omyvatelný.

Zdroj: Rolsit.cz

Závěr je tedy jasný. Oblečení, u kterého se bojíte pomačkání nebo znečištění, pověste na ramínka a zabalte do vaků na šaty. Zbytek kousků poskládejte a umístěte do krabic. Využijte také prostor v prázdných kufrech. I tady bude oblečení chráněno před okolními vlivy. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!