Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Dodržujete tato pravidla silničního provozu? Podívejte se, co stále všichni neumíme!

Post date:

Author:

Category:

Ačkoliv se situace dnes výrazně zlepšila, pokud to porovnáme se situací před lety, stále spoustu řidičů má problémy s respektováním některých důležitých pravidel silničního provozu. Říká vám něco záchranářská ulička? A umíte opravdu správně zipovat? Na tyto dvě palčivé otázky se podíváme v našem článku.

Záchranářská ulička coby věčné téma

Většina řidičů už to někdy viděla anebo také přímo zažila. V dopravní zácpě stojí kolona aut, nejčastěji ve dvou průběžných pruzích. Nyní nastala situace, že potřebuje projet vozidlo jako je hasičské auto, sanitka nebo policejní vůz. V ten moment nastává něco jako zmatek, protože většina řidičů nestojí správně a vozidlo s předností jízdy nemůže projet. Přichází tak na řadu zmatené popojíždění v koloně, uhýbání do stran a k obrovskému zdržení vozidla, které by mohlo jet i ke kritickému zásahu. Motoristický magazín přináší praktické rady, jak by to mělo správně vypadat. Uvedeme si typické příklady, které mohou nastat:

  • 2 průběžné pruhy – vozidla v levém pruhu budou co nejvíce vlevo, vozidla v pravém pruhu budou co nejvíce vpravo
  • Více průběžných pruhů – vozidla v levém pruhu budou co nejvíce vlevo, vozidla ve všech ostatních pruzích budou co nejvíce vpravo

Je to tedy poměrně jednoduché. Pokud jedete v levém pruhu a doprava stojí, musíte se držet v koloně co nejblíže levého okraje vozovky. Pokud jedete v libovolném jiném druhu, držíte se co nejvíce pravé strany. Hlavně u víceproudých komunikací, které mají více než dva druhy, tak může vzniknout poměrně velmi komfortní záchranářská ulička.

A jak jste na tom se zipem?

Záchranářskou uličku vytváříme vždy, bez ohledu na to, zda slyšíme nebo neslyšíme houkání sirén. Naprosto stejnou samozřejmostí by mělo být také zipování. To už dnes jde českým řidičům mnohem lépe. Také toto téma často probírá nejeden magazín pro řidiče a je důležité upozornit zejména na zbytečné přejíždění z pruhu do pruhu nebo ponechání příliš krátké mezery. Pamatujte, že základem zipu je plynulá jízda, aby se žádný z pruhů nezastavil.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!